وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

غلاف گذاری لوله های گاز فشار ضعیف

در زمان اجرای لوله کشی گاز فشار ضعیف در حالت روکار و توکار حسب مورد بایستی از غلاف مناسب برای لوله کشی استفاده نمود....

جهت اطلاع از برنامه آموزشی دوره های ارتقا پایه دکتر رامین قاسمی اصل کلیک فرمایید

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور

 • با توجه به مسایل  مطروحه در حوزه آتش نشانی برای رشته تاسیات مکانیکی ساختمان مواردی به شرح زیر در خصوص مشکلات فعلی این حوزه تعریف می شود:

  1-دخالت اشخاص فاقد صلاحیت حرفه ای


  موضوع : مقالات و یادداشتها / مقالات / مقالات   تاریخ انتشار : 25 فروردین 1398    | ادامه مطلب


  از ابتدای سال 1394 توزیع کار نظارت گاز از دفاتر نمایندگی گرفته شد و اعلام گردید که از این پس توزیع کار سلیقه ایی نخواهد بود و توسط سیستم نرم افزاری انجام خواهد شد.


  موضوع : مقالات و یادداشتها / مقالات   تاریخ انتشار : 11 مرداد 1394    | ادامه مطلب  به نظر می‌رسد هنوز در عمل -و نه گفتار- اراده جدی برای بهینه‌سازی مصرف انرژی وجود ندارد و فقط حرف آن را می‌زنیم و هنوز عمق بحران انرژی را باور نکرده‌ایم. به‌عنوان‌مثال، در همه گروه‌های کالاها و محصولات انرژی‌بر (لوازم برقی، لوازم گازسوز، خودرو و ...)، شاهد تولید محصولات پرمصرف و با رده پایین برچسب انرژی و یا فاقد برچسب انرژی با وجود الزامی بودن آن هستیم.
  گروه تأسيسات نشریه پیام ساختمان نوشته است  خانه‌ امن و آرام حق هر شهروندي است كه هنگفت‌ترين هزينه‌ زندگي خود را صرف آن مي‌كند. در اينجا از «حق» سخن گفتيم نه از «بايد» يا «شايسته‌ است» و يا ديگر مترادف‌هايی كه به جاي آن مي‌توان گذاشت. هر ایرانی اين حق را دارد که خانه‌ای امن و آرام داشته باشد البته نه به این دلیل که هنگفت‌ترين هزينه را حتي نسبت به همتاي ژاپني و فرانسوي و انگليسي خود پرداخت مي‌كند، بلكه به این خاطر كه جان‌پناه او است .
  قوانین حفاظت در برابر آتش در مبحث سوم مقررات ملی ساختمان و الزامات آتش نشانی ساختمانهای بلند مرتبه فاقد استاندارد در حوزه مقررات ملی ساختمان است. برای آشنایی و اقدام برای آتش نشانی ساختمانهای بلند سرفصل وفهرست فعالیتها و اقدام های اجرایی
  يك تاسيسات آب پاش اساسا متشكل است از يك سيستم لوله كشي متصل به يك منبع تامين آب مناسب است،

  لوله ها معمولا در سطح سقف سراسر ساختمان موردحفاظت نصب مي شوند و سرهاي آب پاش به لوله ها متصل هستند.هنگام بروز آتش سوزي ، حرارت ايجاد شده موجب تخريب المنت حساس نزديك ترين سر آب پاش شده و آب به شكل پودر روي آتش پاشيده مي شود.
   بوستر پمپ آتش نشاني يكي از عمده ترين قسمت هاي تأسيسات اطفاء آبي در ساختمان هاي مختلف است. عملكرد صحيح يك بوستر پمپ آتش نشاني به عوامل متعددي از جمله طراحي، محاسبه، ساخت، كنترل و سرويس و نگهداري آن بستگي دارد كه هر يك از اهميت ويژه اي برخوردار است ولي در اين بخش ضمن اشاره به طراحي و محاسبه يك بوستر پمپ بيشتر به ساخت، كنترل و سرويس نگهداري آن ميپردازيم.
  امکان مواجهه با حریق در هر نوع ساختمانی اجتناب ناپذیر است و در این حالت فاکتور زمان بسیار مهم است.لذا تلاش اصلی در زمینه محافظت ساختمانها با توجه به کوتاه ترین زمان ممکن صورت می پذیرد.

  نتیجه این محافظت در مواجهه با آتش،پایداری و دوام ساختمان است.

  سه نوع محافظت غیر عامل برای ساختمان های با سازه فولادی وجود دارد : 
  آقای مهندس نصیری از همکاران ارجمند مطلبی را در ارتباط با تاریخچه آتش نشانی در ایران گرد آوری نموده اند که