وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

غلاف گذاری لوله های گاز فشار ضعیف

در زمان اجرای لوله کشی گاز فشار ضعیف در حالت روکار و توکار حسب مورد بایستی از غلاف مناسب برای لوله کشی استفاده نمود....

جهت اطلاع از برنامه آموزشی دوره های ارتقا پایه دکتر رامین قاسمی اصل کلیک فرمایید

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور


 • با توجه به مسایل  مطروحه در حوزه آتش نشانی برای رشته تاسیات مکانیکی ساختمان مواردی به شرح زیر در خصوص مشکلات فعلی این حوزه تعریف می شود:

  1-دخالت اشخاص فاقد صلاحیت حرفه ای


  موضوع : مقالات و یادداشتها / مقالات / مقالات   تاریخ انتشار : 25 فروردین 1398    | ادامه مطلب


  فرج الله رجبی با تاکید بر اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان باید فصل الخطاب تمامی مباحث تخصصی حوزه ساختمان باشد، گفته است: «سازمان نظام مهندسی استانها باید زمینههای ارتباطی با یکدیگر و همچنین مجامع تخصصی و عرصه های دانشگاهی را به نحوی فراهم و تقویت کنند تا مرجعیت سازمان نظام مهندسی به عنوان یک نهاد تخصصی و حرفه ای به همگان اثبات شود. در واقع نظام مهندسی باید فصل الخطاب و مظنه صحت و سقم خدمات حوزه مهندسان باشد و اگر ریل گذاری مسیر اهداف حوزه مهندسی در برهه کنونی انجام شود، ادامه دهندگان و سازمانهای مرتبط نیز در این مسیر صحیح حرکت خواهند کرد.»


  موضوع : مقالات و یادداشتها / مقررات ملي ساختمان / مقالات   تاریخ انتشار : 2 خرداد 1396    | ادامه مطلب


  مهندس نوذر نوذری کانیدای رشته عمران کد انتخاباتی 3094

  نظام مهندسی ساختمان استان تهران سازمانی با بیش از صدهزار نفر عضو جزو بزرگترین سازمان های غیر دولتی کشور می باشد این مجموعه تقریبا با دو دهه فعالیت هنوز نتوانسته به جایگاه واقعی خود درسطح جامعه دست پیدا کند.امروزه فعالیت مهندسان جوان و فارغ التحصیل که جویای کار می باشند و با عضویت در سازمان به دنبال فرصت شغلی در راستای رشته تحصیلی خود می باشد بسیار بیشتر شده است اما شاغلین در صنعت ساخت و تولید ساختمان کمتر افراد تحصیل کرده می باشند


  موضوع : نظام مهندسي ساختمان / مقالات   تاریخ انتشار : 7 مهر 1394    | ادامه مطلب


  تشکل های صنفی و نقش بی بدیل آنها در پی گیری مطالبات  در آستانه یکی از مهم‌ترین انتخابات صنفی یعنی انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی و کنترل ساختمان استان‌ها قرار گرفته‌ایم. این انتخابات نه تنها تعیین کننده سرنوشت جامعه مهندسی کشور طی سه سال آینده خواهد بود، بلکه تاثیر قابل توجهی در رعایت حقوق شهروندان از منظر بالابردن کیفیت ساخت و ساز و ارائه خدمات مهندسی خواهد داشت. 


  موضوع : هفتمین انتخاب / مقالات   تاریخ انتشار : 27 شهریور 1394    | ادامه مطلب


  براساس نتایج حاصل از یک نظرسنجی فراگیر کشوری، جامعه مهندسان ساختمان در هفت رشته تخصصی متقاضی روشهای نوین آموزشی مبتنی بر پژوهش می باشند و برنامه ریزی آموزشهای غیراجباری ولی مورد نیاز را راهکار مناسبی برای رفع نقائص آموزشهای اجباری پیش بینی شده جهت ارتقاء پایه نمیدانند!


  موضوع : مقالات و یادداشتها / مقالات   تاریخ انتشار : 26 شهریور 1394    | ادامه مطلب


  در يك سازمان پويا ،بيان ديدگاه ها و برنامه ها و نقد سازنده از حقوق قانوني و طبيعي اعضاء به شمارمي رود و چنانچه در هر فرصتي ازجمله در ايام انتخابات زمينه بيان و ابراز آن مهيا گردد در نهايت موجب تعالي و رشد سيستم خواهد گرديد و پرهيز از تندرويها ، اتهامات و تخريب شخصيت افراد يقينا آرامش گروهي، تقويت روحيه  همدلي، همگرائي، همافزائي، نشاط و تلاش مضاعف جهت ارتقاء جايگاه سازماني و شئونات صنفي را بدنبال خواهد داشت. 


  موضوع : هفتمین انتخاب / مقالات   تاریخ انتشار : 23 شهریور 1394    | ادامه مطلب


   مشاور حقوقی و نماینده وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ بیت‌المال در اراضی و منابع طبیعی نتایج نشست نمایندگان وزارت راه و شهرسازی و دیوان عدالت اداری در خصوص پرونده شکایت ردصلاحیت شدگان از انتخابات نظام مهندسی در اثر ابلاغیه اخیر آخوندی را تشریح کرد.


  موضوع : مقالات و یادداشتها / هفتمین انتخاب / مقالات   تاریخ انتشار : 14 شهریور 1394    | ادامه مطلب


  روزگاری نه چندان دور هر وقت می خواستند به کسی که نمی شناختند‌، احترام بگذارند صدایش می زدند‌: «مهندس»‌. چون اولا مهندس در جامعه کم بود و دوم اینکه اعتقاد داشتند کار مهندسان بر اساس قاعده و قانون است‌. امروز اما جامعه مهندسی ما نتوانسته همچون گذشته نقش اصلی خود را ایفا کند‌. این مسئله در صنعت ساختمان به عنوان صنعتی که ارتباط تنگاتنگی با بخش خصوصی و سرمایه‌های مردم دارد‌، بیش از سایر صنایع به چشم می خورد‌. متأسفانه علیرغم رشد روز افزون تعداد مهندسان فارغ التحصیل در کشور کیفیت ساخت وساز‌ها راضی‌کننده نیست و تصور اغلب مردم از مهندسان ساختمان این است که پول‌شان را می‌گیرند و در قبال آن خدمتی ارائه نمی کنند‌.


  موضوع : مقالات و یادداشتها / مقالات   تاریخ انتشار : 10 شهریور 1394    | ادامه مطلب


  بیات ماکو نوشت :معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، نظریه ۴/۹۴ مورخ ۱۳۹۴/۶/1 با شماره ۰۲/۱۰۰/۲۹۸۷۶ مورخ ۱۳۹۴/۶/2 وزیر، با مضمون «منع حضور کارکنان شهرداری‌ها، اعضای شورای شهر و کارکنان وزارت کشور از نامزدی و عضویت در هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی» را ابلاغ و آن را در راستای پایبندی دولت به اخلاق دانست.


  موضوع : مقالات و یادداشتها / مقالات   تاریخ انتشار : 9 شهریور 1394    | ادامه مطلب