وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

ویرایش اول تشریح کامل سوالات مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان تاسیسات بهداشتی

ویرایش اول کتاب تشریح کامل سوالات مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان تاسیسات بهداشتی تالیف  دکتر رامین قاسمی اصل از سوی انتشارات انتشارات نوآور در ۲۱۰...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید 

 تابستان 1400 هیچ برنامه آموزشی در استان تهران اجرا نخواهد شد

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور

 • از ابتدای سال 1394 توزیع کار نظارت گاز از دفاتر نمایندگی گرفته شد و اعلام گردید که از این پس توزیع کار سلیقه ایی نخواهد بود و توسط سیستم نرم افزاری انجام خواهد شد.  متأسفانه امروز پس از حدود 5 ماه مشخص شده است که بخش توزیع کار هیچ تغییری نکرده و کماکان بصورت دستی  و این بار توسط اعضاء گروه تخصصی مکانیک عضو کمیتة اجرایی گاز انجام می شود که اشکالات متعدد آن نیز بر هیچ مهندس ناظری پوشیده نیست.

  اینکه چرا نمایندگان ما در گروه تخصصی مکانیک دست به چنین اقدامی زده اند قابل تأمل است ولی اینکه روش کنونی قانونی بوده یا نه، دارای مصوبات لازم از هیأت مدیره یا مراجع دیصلاح می باشد یا نه بحث دیگری است.

  از آنجا که انتخابات هفتمین دوره هیأت مدیره سازمان در پیش است لازم است با کمک یکدیگر نسبت به اطلاع رسانی و شفاف سازی اقدامات انجام شده همت نماییم و از همکاران محترممان در گروه تخصصی نیز بخواهیم که ادله و مستندات خود را ارائه نمایند.

  برای این  منظور بخشهایی از نظامنامه نحوه ارجاع کار نظارت گاز که در اجرای دستورالعمل شماره 400/2042 مورخ 82/07/29 وزارت مسکن و شهرسازی و نامة شماره 472/000/38 گ   مورخ 83/07/11 شرکت گاز تهران بزرگ،  مصوب سال 1386 هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران که حاوی 11 ماده و 8 تبصره و 9 پیوست میباشد به استحضار همکاران محترم رسانده می شود.

   

  الف ) در ماده 1 نظامنامه آمده است : (( ... از تاریخ تصویب تا زمانی که نظامنامة دیگری جایگزین آن نشده است، برای کلیة اشخاص حقیقی و حقوقی شاغل در امور لوله کشی گاز لازم الاجرا میباشد. ))

   

  ب ) در بند 6 ماده 4 نظامنامه آمده است : (( مسئول دفتر نمایندگی، مطابق ماده 7 این نظامنامه، مهندس ناظر پروژه را انتخاب و به متقاضی و مجری معرفی و طبق فرم شماره  NM-002 پیوست، تشکیل پرونده میدهد.

   

  ج ) در بند 7 نظامنامه ( شیوه توزیع کار بین مهندسان ناظر ) آمده است :

   

  7ـ1 : سازمان در ابتدای هر ماه به هر مهندس ناظر تعدادی کاربرگ ( با شماره سریال ) جهت ثبت کلیة کارهای ارجاعی از واحد گاز  تحویل مینماید.

   

  7ـ3: مسئول واحد گاز ( در دفاتر نمایندگی ) فرمهای شماره یک رسیده به آن دفتر را در پایان وقت اداری، بین مهندسان ناظر شاغل در آن دفتر ......... توزیع نموده و به مهندسان مربوطه اطلاع میدهد......

   

  7ـ8: رئیس دفتر نمایندگی مسئول اجرای این نظامنامه در واحدهای گاز تابعه آن دفتر میباشد. هرگونه تغییر در شیوه ارجاع کار فقط با دستور کتبی که با امضاهای مجاز سازمان ابلاغ میشود قابل اجراست و دستورات شفاهی قابل استناد نمیباشد.....

   

  بررسی، تأمل و قضاوت کنیم :

   آیا بهتر نبود مسئولان سازمان نظارت کامل و دقیقی بر روند توزیع کار مطابق نظامنامه اعمال میکردند؟

  آیا بهتر نبود در بخش توزیع کار از اشخاص شناخته تر شده ای  استفاده میشد؟ 

   آیا مسئولان سازمان می توانند ضمانت کنند که روش فعلی توزیع کار مشکلی ندارد؟

  موضوع : مقالات و یادداشتها / مقالات   تاریخ انتشار : 11 مرداد 1394