وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

معرفی کتاب شرح تفصیلی بر مبحث شانزده مقررات ملی ساخختمان

کتاب شرح تفصیلی بر مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان تاسیسات بهداشتی توسط دکتر رامین قاسمی اصل د در انتشارات نوآور با ۲۳۲ صفح در قطع وزیری به چاپ رسیده است. نوبت چاپ اول ویرایش اول بهمن ۱۳۹۸ در درسترس است....

جهت اطلاع از برنامه آموزشی دوره های ارتقا پایه دکتر رامین قاسمی اصل کلیک فرمایید

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور
 • برترین مطالب


   

  نشست وزیر راه شهرسازی و مدیران ارشد فعلی و سابق اجرای ساختمان و نمایندگان تشکل ها و انجمن های حرفه ای فعال در زمینه ساختمان، عمران، شهرسازی و مدیران سازمان نظام مهندسی در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار و راهکارهای توسعه مهندسی شهری بررسی شد.

  به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، به نقل از واحد مرکزی خبر عباس آخوندی با انتقاد از کیفیت پایین خدمات مهندسی و آشفتگی در بازار مبادله خدمات مهندسی ، پیشنهاد بازنگری در نظام فنی و اجرایی کشور را مطرح کرد.

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نامطلوب بودن خدمات مهندسی در بخش عمرانی و به ویژه بخش خصوصی و نبودن یک نظم واحد بر مبنای قواعد مشترک پذیرفته شده جهانی در حرفه های مهندسی برای همه بخش ها بر استفاده از ابزار قانونی برای رفع نابسامانی ها تاکید کرد.

  اخوندی همچنین خواستار طراحی قواعد و الزامات پایه در ارائه خدمات مهندسی در تمام بخش ها شد تا هر یک از آن ها بتواند بر پایه آن قواعد مشترک متناسب با شرایط ویژه بخش خود زیر سیستم های مهندسی را سامان دهد.

  وی در بیان مآموریت های نظام مهندسی عمدتاً بر تشخیص و تأیید صلاحیت و اموزش و ارتقای مهندسان تأکید و اشاره کرد :باید سازمان های نظام مهندسی خود را از وظایف ارائه خدمات مهندسی و وارد شدن در فعالیت های اقتصادی و دریافت و پرداخت ها رها کنند تا بتوانند همه ظرفیت خود را به تشخیص و ارتقای صلاحیت مهندسان اختصاص دهند .

  قرار شد در چند جلسه آینده گروه های کارشناسی به رهبری معاونت نظام مهندسی و اجرای ساختمان و با مشارکت تمامی تشکل های حرفه ای و مردمی ذینفع به طراحی سیستم نوین نظام مهندسی با در نظر گرفتن خطوط هادی اعلام شده اقدام کنند.

  موضوع : مقالات و یادداشتها / مقالات   تاریخ انتشار : 12 خرداد 1393