وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

انتشار کتاب Nanofluids Applications in Microelectronics از سوی رامین قاسمی اصل

کتابی تحت عنوان Nanofluids Applications in Microelectronics ب ه صورت مقاله محور به نویسندگی دکتر طاهر ارمغانی، دکتر میثم مولانا و دکتر رامین قاسمی اصل در 270 صفحه به زبان انگلیسی توسط انتشارات elive...

جهت اطلاع از برنامه آموزشی دوره های ارتقا پایه دکتر رامین قاسمی اصل کلیک فرمایید

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور

 • مهندس علیزاده عنوان نمودند که  آموزشی مبحث هفده گذرانده و پس از اخذ صلاحیت نظارت بر لوله کشی گاز خانگی متاسفانه در اولین بازرسی شاهد تخلفات اجرای مجریان شدم و این مجری بدون لبه ساری و پخ زنی لوله و اتصالات و با گپ صفر اقدام به فیت اپ و جوشکاری می نماید و کلیه اتصالات عدم نفوذ دارند و جوشکار توسط افراد بدون گواهی جوشکاری صورت می گیرد و نفر کمیته فنی گاز دفتر نمایندگی نیز به مواد نقض مبحث هفده توجه و اهمیتی نمی دهد و این موضوع را به رئیس دفتر نمایندگی مربوطه کتبأ گزارش داده ام لطفا بنده را راهنمایی فرمایید چه کار کنم آیا مگر موضوع به دفتر سازمان نظام مهندسی کشانده شود کسی از من حمایت می کند یا نه؟

   

  با سلام و ضمن عرض خیر مقدم به جامعه مهندسین ناظر گاز، برای اطلاع جنابعالی و همکارن محترم در خصوص موضوعات متعدد مطرح شده بایستی به موارد زیر اساره نمود:

  1-بخش جوشکاری در مبحث به اذعان متخصصان این امر داری اشکلات عدیده بوده و برای بحث جوشکاری فشار ضعیف بایستی یک کد طراحی ایرانی متناسب با تجربیات پنجاه ساله در این حوزه تهیه و در اختیار مهندسان قرار گیرد . به عنوان مثال برای محدوده لوله های مورد کاربرد این مبحث تا 4 اینچ که در این حالت ضخامت 4.5 میلیمتر است چگونه در یک کارگاه خانگی برای این لوله پخ 30 تا 35 درجه اعمال نمود بطوریکه پاشنه جوش 0.8 -1.6 میلیمتر بافی بماند. ضمن اینکه اصولا نوع الکترود مصرفی در طول بیست . پنج سال گذشته متقاوت از موارد قید شده در مبحث است. در این نوع لوله کشی فشار بسیار ناچیزی در لوله موجود است. موارد کنترل کیفی عیوب جوش بر اساس API1104 از نظر فنی به صورت بصری و بودن ابزار کنترل کیفی جوش چگونه بایستی در کار اجرایی کنترل شود. البته در این حصوص اشکالات بخش جوش مبحث مطلب بسیار زیاد است اما در این مجال فرصت بیان نیست.

  2-به هر حال با توجه به وظایف مهندس ناظر مبنی بر کنترل مدارک مجری منجمله مدارک جوشکاری فنی و حرفه ای عوامل محری امری بدیهی است . اما به علت عدم توجه به این موضوع در طول ادوار اجرای این عملیات در  نه سال گذشته ، این نوع کنترل ها غیر عادی بنظر می رسد.

  3-یکی از مواردی که بایستی به آن اشاره نمود این است که بعد از تحویل امور از شرکت گاز به نظام مهندسی و بابررسی کارشناسانه روی حوادث گاز فشار ضعیف به این نتیجه رسیده اند که گلوگاه این فعالیت بحث تهویه و دودکش است . زیرا حدود 15 درصد از حوادث به نشت گاز مربوط شده که در کل کشور برای بیش از نوزده میلیون مشترک گاز کمتر از صد نفر فوتی داریم . این موضوع در سایه آنچه شما به صورت صریح به عنوان واقعیت مطرح نموده اید متبلور شده است.

  4-اصولا معیار حضور افراد به عنوان کمیته فنی در دفاتر برای بنده هم مشخص نیست . نحوه تعیین صلاحیت آنها، میزان تسلط به مبحث ، آشنایی با قوانین و مقررات سازمان از جمله مواردی است که می تواند در انتخاب اعضا این کمیته ها مورد توجه قرار گرفته باشد. ای کاش از این عزیزان یک آزمون واقعی و تجربی از محتوای مبحث ویرایش جدید گرفته می شد تا حد توانایی  ونقاط ضعف آنها تعیین و با آموزش مناسب زمینه خدمات رسانی به مهندسان را به نحو مطلوب فراهم می آود.

  5-اصولا دفاتر نمایندگی آیینه تمام نمای سازمان استان هستند و اعتقاد ما براین  است که حافظ منافع مهندسان در مواضع فنی و قانونی باشند. البته تا رسیدن به آرزو عصا و کفش آهنین بابد پوشید.

   

   دلا نزد کسی بنشین که او از دل خبر دارد ** به زیر آن درختی رو که او گل های تر دارد

  در این بازار عطاران مرو هر سو چو بی کاران**به دکان کسی بنشین که در دکان شکر دارد

  ترازو گر نداری پس تو را زو رهزند هر کس**یکی قلبی بیاراید تو پنداری که زر دارد

  تو را بر در نشاند او به طراری که می آید**تو منشین منتظر بر در که آن خانه دو در دارد

  به هر دیگی که می جوشد میاور کاسه و منشین**که هر دیگی که می جوشد درون چیزی دگر دارد

  نه هر کلکی شکر دارد نه هر زیری زبر دارد** نه هر چشمی نظر دارد نه هر بحری گهر دارد

  بنال ای بلبل دستان ازیرا ناله مستان ** میان صخره و خارا اثر دارد اثر دارد

  بنه سر گر نمی گنجی که اندر چشمه سوزن**اگر رشته نمی گنجد از آن باشد که سر دارد

  چراغست این دل بیدار به زیر دامنش می دار ** از این باد و هوا بگذر هوایش شور و شر دارد

  چو تو از باد بگذشتی مقیم چشمه ای گشتی ** حریف همدمی گشتی که آبی بر جگر دارد

  چو آبت بر جگر باشد درخت سبز را مانی** که میوه نو دهد دایم درون دل سفر دارد

  موضوع : پرسش و پاسخ متداول / طنز و نهیب   تاریخ انتشار : 11 شهریور 1393