وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

معرفی کتاب شرح تفصیلی بر مبحث شانزده مقررات ملی ساخختمان

کتاب شرح تفصیلی بر مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان تاسیسات بهداشتی توسط دکتر رامین قاسمی اصل د در انتشارات نوآور با ۲۳۲ صفح در قطع وزیری به چاپ رسیده است. نوبت چاپ اول ویرایش اول بهمن ۱۳۹۸ در درسترس است....

جهت اطلاع از برنامه آموزشی دوره های ارتقا پایه دکتر رامین قاسمی اصل کلیک فرمایید

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور
 • برترین مطالب


   اندازه گذاری سیستم کلکتوری گاز به روش زیر انجام می شود:

  1-     طولانی ترین مسیر یا دورترین مصرف کننده در این سیستم کلکتوری که از ابتدای لوله کشی در خروجی رگولاتور تا دورترین شیر مصرف است تعیین می گردد. این عدد برای این سیستم منحصر به فرد است.

  2-     مبنای اندازه گذاری تمام لوله ها و انشعابات بر اساس عدد طولانی ترین مسیر انجام خواهد شد.

  3-     اندازه گذاری انشعاب هر کنتور از کلکتور( لوله رابط کنتور)،  شیر قفل شونده ، جانشین کنتور و شیر اصلی مصرف از جدول زیر با توجه به نوع کنتور استخراج خواهد شد.

  4-     اندازه گذاری لوله اصلی هر کنتور و سایر انشعابات اخذ شده و نیز اندازه گذاری کلکتور قطعه به قطعه بر مبنای دبی بر مبنای عدد طولانی ترین مسیر بند یک و به کمک جدول زیر برای چگالی گاز منطقه 0.65 انجام می شود.

  5-     اندازه گذاری خروجی رگولاتور یا به عبارتی نقطه شروع لوله کشی بر مبنای جمع کل مصارف و انطباق آن با جدول اندازه گذاری کنتور ( ذیل بند سه) متناظر با کنتور مناسب بر اساس اندازه ستون سر علمک مشخص خواهد شد.

  موضوع : گاز و گازرسانی / پرسش و پاسخ متداول   تاریخ انتشار : 19 دی 1392