وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

ورودی و خروجی ایستگاههای تقلیل فشار گاز

ورودی و خروجی ایستگاههای تقلیل فشار گاز به منظور طراحی لوله کشی گاز فشار قوی در محدوده بخش دوم مبحث هفده...

جهت اطلاع از برنامه آموزشی دوره های ارتقا پایه دکتر رامین قاسمی اصل کلیک فرمایید

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور

 • به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان نمایندگان مجلس با 129 رأی مثبت، یک فوریت طرح اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان را به تصویب رساندند.

   نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنیپارلمان یکشنبه 28 مهر ماه 92  یک فوریت طرح اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان را مورد بحث و بررسی قرار دادند و به تصویب رساندند.

  وکلای ملت با 129 رأی موافق، 20 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از 226 نماینده حاضر در جلسه، یک فوریت طرح مذکور را مصوب کردند.

  در این جلسه مهندس  سید مهدی هاشمی نماینده تهران به عنوان طراح و ایرج عبدی نماینده خرم‌آباد و علیرضا خسروی نماینده سمنان به عنوان مخالف و موافق یک‌فوریت طرح اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان سخنرانی کردند.

  در صورت تصویب نهایی این طرح بخشی از مقررات قانون نظام مهندسی  و کنترل ساختمان اصلاح می‌شوند.

  نکته مهم در این جا نحوه تصحیح این قانون است . آیا هدف از اصلاح تقویت یک نهاد مدنی تحت عنوان سازمان نظام مهندسی ساختمان است. چرا که این نهاد مدنی جوان اگر به صورت مستقل بر روی ساخت و ساز شهری براساس ظرفیت سازی قانونی بتواندامور طراحی و نظارت و اجرا قوانین مصوب را اعمال نماید میتوان شاهد آن بود که وضعیت موجود رو به بهبود حرکت نماید. هر اینه استقلال این نهاد دچار خدشه شده و با اعمال سلیقه های فرادستی نسبت به محدود کردن آن اقدام گردد، عواقب تاسف بار این عمل مستفیما روی آحاد جامعه مدنی تاثیر خواهد گذاشت. امید است با نظرسنجی و بررسی نقاط قوت و ضعف قانون مذکور در دوره گذشته مراحل بازنگری آن منشا اثر در حوزه ساخت و ساز شهری و نیز اعضا این سازمان را در پی داشته باشد .

  موضوع : نظام مهندسي ساختمان / مقالات   تاریخ انتشار : 29 مهر 1392