وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

معرفی کتاب شرح تفصیلی بر مبحث شانزده مقررات ملی ساخختمان

کتاب شرح تفصیلی بر مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان تاسیسات بهداشتی توسط دکتر رامین قاسمی اصل د در انتشارات نوآور با ۲۳۲ صفح در قطع وزیری به چاپ رسیده است. نوبت چاپ اول ویرایش اول بهمن ۱۳۹۸ در درسترس است....

جهت اطلاع از برنامه آموزشی دوره های ارتقا پایه دکتر رامین قاسمی اصل کلیک فرمایید

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور
 • برترین مطالب


  ارایه امار نادرست ار مراجع ذی صلاح می تواند باعث تشویش و دل نگرانی مهندسان محترم ناظر گاز و شهر وندان را سبب گردد . اقای محمدرضا یوسفی پور مدیر(HSE) بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی گاز ایران  در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، با اعلام اینکه تعداد حوادث ناشی از مرگ خاموش (مرگ ناشی از انتشار گاز منوکسیدکربن) در سال گذشته نسبت به سال 91، 50 درصد افزایش یافته است، گفت: از مهمترین دلایل چنین حوادثی مشکلات مربوط به دودکش‌ها(76.3 درصد)، عدم تهویه مناسب(13.1 درصد) و استفاده از وسایل پخت و پز برای گرم کردن محیط(3.1 درصد) است.

   به گفته مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی گاز ایران تعداد حوادث ناشی از آتش سوزی و انفجار در سال 92 نسبت به سال 91، 11.8 درصد افزایش یافته است که این حوادث بیشتر مربوط به نشت گاز می‌شود.

   یوسفی پور ادامه داد: افزایش میزان تلفات گازگرفتگی در سال ٩٢ در حالی رخ داد که در سال پیش از آن به دنبال تبلیغات گسترده و اطلاع رسانی فراوان، شاهد کاهش قابل توجه حوادث مربوط به گاز گرفتگی بودیم. 

    مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی گاز ایران افزود: در سال ١٣٩٢ تعداد ٣٩٠ نفر و در سال ٩١ تعداد ٣٠٣ نفر بعلت حوادث مربوط به گاز در کشور جان خود را از دست داده اند. 

   

  همانطوریکه در این مصاحبه  امده افزایش تلفات گاز کرفتگی کل کشوردر سال 92 نسبت به 91 پنجاه درصد عنوان شده که بنا به امار پزشکی قانونی این عدد 18.5 درصد بوده که میران تلفات سال 92 برابر 828 و در سال 91 برابر645 نفر بوده است ضمن اینکه باید مشخص شود چه تعداد خانوار نسبت به سال 91 به عنوان مشترک اضافه شده است تا بتوان قضاوت بهتری در این زمینه داشت. از امار نادرست ارایه شده همچنین به تعداد تلفات گاز کرفتکی در کل کشور توسط ایشان می توان اشاره نمود لذا حتی بحث تحلیل درصد عوامل نیز با این اطلاعات می تواند درست نباشد. بهتر است مسئولین سازمان نظام مهندسی ساختمان نسبت به یک چنین مواردی عکس العمل مناسب نشان داده تا از حقوق مهندسان به نحو شایسته حمایت شود.

  موضوع : مقالات و یادداشتها   تاریخ انتشار : 18 آبان 1393