وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

معرفی کتاب شرح تفصیلی بر مبحث شانزده مقررات ملی ساخختمان

کتاب شرح تفصیلی بر مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان تاسیسات بهداشتی توسط دکتر رامین قاسمی اصل د در انتشارات نوآور با ۲۳۲ صفح در قطع وزیری به چاپ رسیده است. نوبت چاپ اول ویرایش اول بهمن ۱۳۹۸ در درسترس است....

جهت اطلاع از برنامه آموزشی دوره های ارتقا پایه دکتر رامین قاسمی اصل کلیک فرمایید

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور
 • برترین مطالب


  مهدی مؤذن ، رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران در رابطه با تغییر قانون نظام‌مهندسی به خبرنگار پیام ساختمان گفت: تصمیم به تغییر قانون نظام‌مهندسی بسیار عجولانه  است به‌نحوی‌که حتی وزارت راه و شهرسازی نیز در جریان این تغییرات نبوده است .

  وی با اشاره به اینکه  شیوه تغییرات در نظام‌مهندسی مشکل دارد، گفت:چون متولی پیاده شدن این قانون در سال 74 وزارت راه و شهرسازی بوده و وزارتخانه طی 18 سال گذشته با نگاه نظارتی خود شاهد تمام آزمون و خطاها بوده است، حال اگر بخواهیم تغییراتی ایجاد کنیم باید نظر وزارتخانه راه و شهرسازی را هم جویا شویم.

  مؤذن ادامه داد:سایر مجموعه‌ها مانند سازمان نظام کاردانی ساختمان نیز در جریان تغییرات نبودند و ضرورت دارد سازمان نظام کاردانی که بر خاسته از قانون نظام‌مهندسی است، بتواند نقطه نظرات و مسائل خودش را عنوان کند .

  رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران گفت: ما اعتراضات خود را عنوان کردیم اما ازآنجاکه مهندس هاشمی هم رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و هم رئیس شورای مرکزی نظام‌مهندسی هستند ، در این مقطع حساس در تلاش هستند  تغییرات قانون به تصویب برسد .درحالی‌که در قانون تغییر داده‌شده متأسفانه نگاه یک سویه‌ای وجود دارد که همه مسائل از دید سازمان نظام‌مهندسی دیده شده است.این مسئله خطرناک است و در آینده شاهد مشکلات و آسیب های فراوان خواهیم بود.

   رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران با بیان این مطلب که در قانون جدید تلاش شده قدرت نظام‌مهندسی بیشتر و نظارت دولت بر سازمان نظام‌مهندسی کم شود،گفت:در ماده 4 قانون نظام‌مهندسی پیش‌بینی‌شده که بخش عمده‌ای از اختیارات سازمان نظام کاردانی به سازمان نظام‌مهندسی داده شود که اگر این اتفاق بیفتد شاهد آسیب های آن در آینده نه چندان دور خواهیم بود.

   به گفته وی،حتی سازمان های نظام‌مهندسی استان‌ها هم با اینکه شورای مرکزی برایشان تصمیم بگیرد، مخالف هستند  چرا که مشکلات آنها دو چندان خواهد شد.

  وی در پایان تاکید کرد: بهترین کار این است که فرصت بدهند تا بخش های تأثیرگذار مانند نظام کاردانی و انبوه‌سازان نظرات خود را اعلام نموده و وزارت راه و شهرسازی هم تجارب خود را پیاده کند سپس قانونی جامعی تصویب کنند که آینده ساخت‌وساز ایمن را تضمین کند.

  موضوع : مقالات و یادداشتها / مقررات ملي ساختمان   تاریخ انتشار : 23 آذر 1392