وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

انتشار ویرایش چهارم مبحث هفده مقررات ملی ساختمان - لوله کشی گاز طبیعی

ویرایش چهارم مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان در مهر ۱۴۰۱ از سوی دفتر مقررات ملی ساختمان منتشر شد....

جهت اطلاع از برنامه آموزشی دوره های ارتقا پایه دکتر رامین قاسمی اصل کلیک فرمایید

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور

 • قائم شرکت مهندسی آب وفاضلاب استان تهران گفت: مبحث 16 مقررات ملی ساختمان استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف آب و پرهیز از نگرشهای سنتی به تاسیسات و تجهیزات آب را در ساختمان الزامی کرده است اما در عمل توجه نمی شود.
  علیرضا نوذری پوردرگفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما افزود: شهرداری وسازمان نظام مهندسی مبحث 16 مقررات ملی ساختمان را باید جدی بگیرند.
  وی گفت : باید سرانه مصرف آب را کاهش دهیم و در مبحث 16 ضوابطی برای کاهش مصرف تعریف شده است اما جدیت لازم در کنترل آن وجود ندارد.
  نوذری پور ا اشاره به اینکه برای تجربه جمعیت 150 میلیون نفری در کشور باید درمصرف آب تغییر نگرش اتفاق بیفتد ، تصریح کرد : مولفه های اقتصادی، تجهیزات وقوانین درکنار تغییر نگرش مردم انتظار ماست.
  قائم شرکت مهندسی آب وفاضلاب استان تهران گفت: ما انتظار داریم همانطور که در پایان کار ساختمان به مواردی مانند پنجره دوجداره می پردازند برای مهندسان ناظر ودستگاه متولی اجرای مبحث 16 الزامی باشد.
  نوذری پورافزود: این قانون خیلی کم اجرامی شود وحساسیت نسبت به آن بسیار کم است.

  موضوع : تاسیسات بهداشتی / مقالات   تاریخ انتشار : 25 شهریور 1394