وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

ورودی و خروجی ایستگاههای تقلیل فشار گاز

ورودی و خروجی ایستگاههای تقلیل فشار گاز به منظور طراحی لوله کشی گاز فشار قوی در محدوده بخش دوم مبحث هفده...

جهت اطلاع از برنامه آموزشی دوره های ارتقا پایه دکتر رامین قاسمی اصل کلیک فرمایید

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور

 • کتاب زبان تخصصی انگلیسی در مهندسی مکانیک منتشر شد

  به گزارش خبرنگار فرهنگی آنا، کتاب «English in Mechanical Engineering» (زبان تخصصی انگلیسی در مهندسی مکانیک) نوشته دکتر رامین قاسمی‌اصل، استادیار، و فرید قدمی، مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب، منتشر شد.

  فرید قدمی در مورد این کتاب گفت: «این کتاب شامل 16 فصل است که مطابق با شانزده جلسه‌آموزشی دانشگاه تهیه شده، به‌طوری ‌که هر بخش آن در طول یک جلسه دو ساعته به ‌طور کامل قابل تدریس باشد.»

  در مقدمه فارسی این کتاب می‌خوانیم: «بخش‌های آغازین این کتاب به مفاهیم بنیادین مهندسی مکانیک مانند نیرو، تنش، مواد مهندسی،اصطکاک، ترمودینامیک و انتقال حرارت می‌پردازد و به ‌‌تدریج در بخش‌های پایانی به آشنایی با مرزهای دانش در مهندسی مکانیک مانند رباتیک، نمونه ‌سازی سریع و انرژی‌های تجدیدپذیر می‌رسد. دروس این کتاب به ‌نحوی تنظیم شده‌اند که دانشجو به‌ واسطه آن: الف) به دایره واژگان تخصصی مهندسی مکانیک مسلط شود؛ ب) قادر به قرائت و نگارش متون تخصصی انگلیسی باشد؛ پ) با مفاهیم بنیادی و مرزهای دانش در مهندسی مکانیک به‌ نحوی شایسته آشناشود.»

  رامین قاسمی‌اصل، مدیر گروه مهندسی مکانیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب، نیز از انتشار قریب الوقوع کتاب دیگری با نام «روش تحقیق در علوم مهندسی» خبر داد. این کتاب نیز با همکاری فرید قدمی نوشته شده است. این دو استاد دانشگاه همچنین خبر دادند که در حال حاضر با همکاری طیف وسیعی از اساتید و محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب، مشغول نگارش کتاب «English for Engineers» هستند که برای تدریس درس زبان تخصصی در تمام گروه‌های مهندسی از جمله مکانیک، عمران، کامپیوتر، برق، صنایع و غیره نگارش و تدوین خواهد شد.

  رامین قاسمی اصل عضو هیأت علمی دانشگاه، محقق، و عضو اسبق هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران است. فرید قدمی نیز نویسنده، محقق، مدرس دانشگاه و مترجمی است که به‌ویژه برای مخاطبان ادبیات ایران نامی آشنا محسوب می‌شود و ترجمه آثار مهمی از جک کروآک، ریچارد براتیگان، محمود درویش، نزار قبانی، آرتور رمبو، دی. اچ. لارنس و غیره را، در کتاب‌هایی بالغ بر بیست جلد،از زبان‌های انگلیسی، فرانسه و عربی در کارنامه خود دارد.

  موضوع : دانشجویان / قوانین و ضوابط   تاریخ انتشار : 4 مهر 1394