وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

معرفی کتاب شرح تفصیلی بر مبحث شانزده مقررات ملی ساخختمان

کتاب شرح تفصیلی بر مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان تاسیسات بهداشتی توسط دکتر رامین قاسمی اصل د در انتشارات نوآور با ۲۳۲ صفح در قطع وزیری به چاپ رسیده است. نوبت چاپ اول ویرایش اول بهمن ۱۳۹۸ در درسترس است....

جهت اطلاع از برنامه آموزشی دوره های ارتقا پایه دکتر رامین قاسمی اصل کلیک فرمایید

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور
 • برترین مطالب


  استادیار و مدیر گروه مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب از تأیید بیش از 20 مقاله‌ علمی دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک این دانشگاه در مجلات و کنفرانس‌های علمی داخلی و بین‌المللی خبر داد.

   

  دکتر رامین قاسمی‌اصل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، این موفقیت علمی دانشجویان را مدیون تلاش دانشجویان و تدریسِ اصولی، دقیق و عمل‌گرای درس «روش تحقیق» بر مبنای کتاب «روش تحقیق در علوم مهندسی» و توانایی علمی و تلاش بی‌وقفه و مشفقانه‌ مدرس این درس، فرید قدمی، در گروه مهندسی مکانیک دانست.

  این محقق، مترجم و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به کتاب «روش تحقیق در علوم مهندسی» نوشته‌ مشترک او و فرید قدمی، گفت: «تدریس درس «روش تحقیق» در گروه مهندسی مکانیک بر مبنای این کتاب انجام گرفت و از آنجا که این کتاب به‌منظور راهنمایی عملی دانشجویان در تعریف تحقیق و نگارش آن به شکل مقاله یا رساله نوشته شده بود، حال ما خوشحالیم که کتاب به هدف خود رسیده است.»

  رامین قاسمی‌اصل افزود: «خیلی پیش می‌آید که دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل می‌شود بدون آنکه مقاله‌ای منتشر کند، اما دانشجویان ما در بدو ورودشان به کارشناسی ارشد و در طول دوره‌ای که درس «روش تحقیق» را می‌گذرانده‌اند توانسته‌اند در حدود 40 مقاله‌ علمی در زمینه‌ مهندسی مکانیک بنویسند که تأییدیه‌ انتشار و ارائه‌ بیش از 20 تای آنها تا کنون صادر شده و باقی مقالات نیز در دست بررسی‌اند.»

  کتاب «روش تحقیق در علوم مهندسی» نوشته رامین قاسمی‌اصل و فرید قدمی، مترجم و مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب، در آذر ماه سال جاری از سوی نشر افراز منتشر شده است.

  این کتاب در 104 صفحه و با مقدمه دکتر پروین داداندیش، ریاست واحد تهران غرب دانشگاه آزاد اسلامی، از سوی انتشارات منتشر شده است و دارای شش فصل مجزاست.

  دکتر پروین داداندیش در مقدمه‌ای که بر این کتاب نوشته است، آن را دارای اهمیتی سه‌گانه می‌داند: «کتاب حاضر از سه منظر اهمیت دارد: اول آنکه، این کتاب راهنمای علمی خوبی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته‌های مهندسی در نگارش و ارائه تحقیقات علمی‌شان در قالب پایان‌نامه و مقاله است. دوم آنکه، اغلب مقالات مورد توجه در این کتاب حاصل تحقیقات علمی محققان علوم مهندسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب است که روحیه بالای همکاری علمی در میان اعضای هیأت علمی و مدرسان این واحد دانشگاهی را نشان می‌دهد. سوم آنکه، از آنجا که این کتاب، پس از انتشار کتاب «English in Mechanical Engineering» (زبان انگلیسی تخصصی در مهندسی مکانیک)، دومین کتابی است که از سوی محققان و مدرسان این واحد دانشگاهی منتشر شده است، می‌تواند اُمیدبخشِ استمرار و پیوستگی فعالیت‌های علمی و عزم و اراده محققان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب در راستای خدمت به جامعه علمی در آغاز مرحله خیز علمی و فناورانه کشور باشد.

  رامین قاسمی‌اصل عضو هیأت علمی دانشگاه، محقق، مترجم و مدیر گروه مهندسی مکانیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب است. فرید قدمی نیز نویسنده، محقق، مدرس دانشگاه و مترجمی است که ترجمه آثار بسیاری را از زبان‌های انگلیسی، فرانسه و عربی در کارنامه خود دارد.

  موضوع : دانشجویان / همایش و کنفرانس   تاریخ انتشار : 4 بهمن 1394