وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

ورودی و خروجی ایستگاههای تقلیل فشار گاز

ورودی و خروجی ایستگاههای تقلیل فشار گاز به منظور طراحی لوله کشی گاز فشار قوی در محدوده بخش دوم مبحث هفده...

جهت اطلاع از برنامه آموزشی دوره های ارتقا پایه دکتر رامین قاسمی اصل کلیک فرمایید

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور

 • ه گزارش خبرنگار فرهنگی آنا، کتاب «راهنمای مسائل هدایت گرمایی» راهنمایی جامع برای حل مسائل هدایت گرمایی (حرارتی) است که بر مبنای حل مسائل ویرایش دوم کتاب «هدایت حرارتی» نوشته اوزیشیک نگارش و تدوین شده است. پیش از این ترجمه ویرایش سوم از این کتاب با ترجمه‌ قاسمی‌اصل و جوادی به بازار کتاب‌های علمی و دانشگاهی فارسی آمده بود.

  در مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «کتاب حاضر راهنمای حل مسائل هدایت حرارتی اوزیشیک، ویرایش دوم، بوده که به عنوان یکی از مراجع مهم درس هدایت حرارتی در مقاطع تحصیلات تکمیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این کتاب، حل تحلیلی معادلات انتقال حرارت بر مبنای حل عمومی معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی با روش‌های جداسازی متغیرها، قضیه دوهامل، تابع گرین و تبدیلات لاپلاس مورد توجه بوده که در قالب یک حل عمومی با کمک توابع ویژه، نُرم‌ها و مقادیر ویژه ارائه می‌شود. این توابع، نرم‌ها و مقادیر بر مبنای شرایط مرزی و دستگاه مختصات تعریف شده به جداول کتاب هدایت حرارتی اوزیشیک ویرایش دوم ارجاع شده است. ضمن این‌که ویرایش سوم کتاب مذکور توسط نویسندگان ترجمه و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. علاوه بر این، با توجه به تنوع مسائل مطرح شده در این‌جا، از کتاب حاضر می‌توان به عنوان یک مرجع کمکی درس ریاضیات مهندسی در مقاطع تحصیلات تکمیلی بهره برد.»

  امین قاسمی‌اصل محقق، مترجم و مدیرگروه مهندسی مکانیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب است که تألیف کتاب‌های «زبان تخصصی انگلیسی در مهندسی مکانیک» و «روش تحقیق در علوم مهندسی» را نیز در کارنامه علمی خود دارد.

  محمدامین جوادی نیز محقق و مترجمی است که در حوزه مهندسی مکانیک به فعالیت‌های گسترده علمی می‌پردازد.

  در طول یک‌سال گذشته کتاب‌های متعددی از اعضای هیأت علمی و مدرسان گروه مهندسی مکانیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب منتشر شده است که به تعبیر دکتر پروین داداندیش -ریاست این واحد دانشگاهی- بیان‌گر روحیه علمی بالا و خیز بلند اساتید این واحد دانشگاهی در آغاز خیز علمی کشور است.

  موضوع : دانشجویان / انتقال حرارت هدایت   تاریخ انتشار : 3 مهر 1395