وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

معرفی کتاب شرح تفصیلی بر مبحث شانزده مقررات ملی ساخختمان

کتاب شرح تفصیلی بر مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان تاسیسات بهداشتی توسط دکتر رامین قاسمی اصل د در انتشارات نوآور با ۲۳۲ صفح در قطع وزیری به چاپ رسیده است. نوبت چاپ اول ویرایش اول بهمن ۱۳۹۸ در درسترس است....

جهت اطلاع از برنامه آموزشی دوره های ارتقا پایه دکتر رامین قاسمی اصل کلیک فرمایید

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور
 • برترین مطالب


  استفاده از ملات عایق سبک در مصرف انرژی 60 درصد صرفه جوئی به همراه دارد.
  به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ملات عایق سبک به خاطر ساختار سلولی خود که شامل مقدار زیادی حباب های ریز محبوس است می‌تواند عایق حرارتی مناسبی به شمار رود که این ویژگی باعث کاهش 60 درصد میزان هدررفتن انرژی خواهد شد.
  هر یک از مواد تشکیل‌دهنده ملات عایق سبک در دمای 1200 تا 1400 درجه سانتی‌گراد فراوری ‌شده است که می‌تواند یکی از بهترین و اقتصادی‌ترین مواد برای صنعت سبک‌سازی و عایق‌کاری ساختمان باشد.
  این ماده سبک است و حدود یک‌سوم خاک گچ معمولی وزن دارد و یکی از بهترین موارد استفاده آن در ساختمان در قسمت لوله‌های بخاری و ستون‌هاست که به دلیل خواص این عایق به‌ هیچ‌ عنوان گچ روی لوله بخاری و ستون‌ها ترک نخواهد خورد.
  افزایش امنیت ساختمان ها در شرایط اضطراری، ایجاد آسایش برای ساکنان و بالا بردن توان اقتصادی، پایین بردن هزینه‌ها در بخش ساخت و ساز مسکونی و تجاری و جلوگیری از هدر رفتن منابع ملی از جمله ویژگی های ‌های ملات عایق سبک است.