وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

تمرین سری سوم مکانیک سیالات پیشرفته

برای دریافت تمرین سری سوم مکانیک سیالات پیشرفته...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید 

 تابستان 1400 هیچ برنامه آموزشی در استان تهران اجرا نخواهد شد

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور

 • گروه تأسيسات نشریه پیام ساختمان نوشته است  خانه‌ امن و آرام حق هر شهروندي است كه هنگفت‌ترين هزينه‌ زندگي خود را صرف آن مي‌كند. در اينجا از «حق» سخن گفتيم نه از «بايد» يا «شايسته‌ است» و يا ديگر مترادف‌هايی كه به جاي آن مي‌توان گذاشت. هر ایرانی اين حق را دارد که خانه‌ای امن و آرام داشته باشد البته نه به این دلیل که هنگفت‌ترين هزينه را حتي نسبت به همتاي ژاپني و فرانسوي و انگليسي خود پرداخت مي‌كند، بلكه به این خاطر كه جان‌پناه او است .

   در این بین مصاحبه ای با حسین عقیلی انجام داده است وی  با شركتي كه تأسیس مي‌كند، بنيانگذار ساخت تجهيزات آتش‌نشاني براي پالايشگاه‌ها، پتروشيمي‌ها، چاه‌هاي نفت و اصولاً هر جایی است كه با گاز و نفت سروکار دارد. در اين راه گواهي‌ها و تأييديه‌هایی گرفته و تأليفاتی داشته كه سه كتاب او «آتش و آب»، «اطفای حريق مخازن» و «كاربرد فوم در آتش نشاني» آخرين تألیفات او هستند. 

   به نظر عقیلی؛ اصول ايمني در ساختمان‌سازي‌هاي ما رعايت نمي‌شود و بازرسان نظام مهندسي هم كم‌لطفي مي‌كنند. اين مسئله به گفته وي سازندگان را نسبت به آتش‌نشاني بدبين‌كرده است و آنها كه سرمايه‌گذاري‌هاي هنگفتی کرده‌اند براي پايان‌كار سال‌ها معطل مي‌مانند.

  این کارشناس اطفای حریق به پیام ساختمان گفت:سازنده براي اين تعلل بايد مقدار زيادي بهره بانكي بدهد و در نهايت بر روي قيمت تمام‌شده بنا اثرگذار است و مصرف‌کننده نهايي ضرر می‌بیند.» وی توصيه کرد: سازنده براي تسريع كارش راه‌هاي فرعي را انتخاب نكند و به اين بهانه كه تحت فشار است از مسيرهاي بي‌راهه نرود چون در نهايت نتيجه نخواهد گرفت و مصرف‌کنندگان تجهيزات آتش‌نشانی را با اقدامات بي جاي خودمان دچار مشكل نكنيم .

  بنیان‌گذار ساخت تجهيزات آتش‌نشاني ، عمري را در راه آتش‌نشاني ايران گذاشته و 34 سال حضور مداوم چنان تعهدي در او ايجاد كرده كه مي‌گويد: حاضرم اگر فرصتي پيش آيد با شهردار، شوراي شهر و مديرعامل سازمان آتش‌نشاني جلسه‌ای داشته باشم و لزوم اجراي اصول آتش‌نشاني در ساختمان‌ها را برايشان توضيح دهم.

  وی حضور تشريفاتي اين تجهيزات را به اندازه نبود آنها زيان‌آور مي‌داند و معتقداست: در مملكت ما كارهاي زيادي صورت گرفته و ساختمان‌هاي بعضاً زيبايي هم ساخته شده است ولي بنا به دلايلي رسالت آتش‌نشانی خوب انجام نشده است.

  بنيانگذار ساخت تجهيزات آتش‌نشاني در مورد کارش گفت:موقعي كارم را شروع كردم كه هيچ قطعه‌ آتش‌نشاني در ايران ساخته نمي‌شد و شركت‌هاي گاز و نفت به ما اعتماد نمي‌كردند، اما جنگ آغاز شد و كشور مشكل ارز خارجي پيدا كرد. ما نیز قراضه‌ها را برمي‌داشتيم و از آن ابزار مي‌ساختيم .الان كار ما به جايي رسيده كه 90 درصد شركت‌هايي كه به ثبت رسيده‌اند تجهيزات آتش‌نشانی به صنعت نفت و جاهاي ديگر مي‌فرستند .

  موضوع : عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق / مقالات   تاریخ انتشار : 2 خرداد 1393