وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

آموزش گام به گام نقشه کشی لوله کشی گاز

کتاب آموزشی گام به گام نقشه کشی لوله کشی گاز از مبتدی تا پیشرفته مربوط به...

جهت اطلاع از برنامه آموزشی دوره های ارتقا پایه دکتر رامین قاسمی اصل کلیک فرمایید

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور

 • به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ، جلسه کمیسیون انرژی،استاندارد مصالح و محیط زیست شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان روز دوسنبه مورخ 1393/10/29 ، در محل ساختمان شورای مرکزی برگزار شد.

  اهم موارد مطرح شده در این جلسه به شرح زیر است :


  1. مهندس اسماعیلی در خصوص آماده شدن قرارداد سازمان با دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در خصوص تربیت مدرسین انرژی در سه بخش مقدماتی ، تکمیلی و پیشرفته که قرار است توسط رییس سازمان امضا شود مواردی را مطرح کرد.

  مدیر سایت:  تربیت مدرس انرژی که قرار بود توسط زبدگان آن ور آب از اتحادیه اروپا برگزار شود به یک کار آکادمیک داخلی تبدیل شده است. هر چند به نظر بنده این یک نوع سقوط آزاد برای خلاصی از فشار یک اقدام نسنجیده قبلی است و توجیهی بر پاک کردن  صورت مسئله اصلی  است. موضوع علم انرژی برای داوطلبین شرکت در دوره امری آنشا بوده است اما مهم روش اجرا و ضوابط قانونی و شیوه عمل به استاندارد قانونی است. ضمن اینکه علی رغم  تیتر بزرگ مدرس انرژی مشخص نیست که این افراد قرار است بر اساس کدام ضابطه به عنوان مدرس کدام الزام قانونی را به مخاطبین آموزش دهند. 
  2. در ادامه مهندس اسماعیلی در خصوص آماده بودن قرارداد با سابا مطالبی ارائه داد و اعلام کرد که این مجموعه در خصوص برگزاری همایش های بین المللی تجربه های بسیاری دارند.

  3. در خصوص بازپرداخت هزینه دوره قبل که توسط اعضای سازمان استان ها واریز شده بود مقرر گردید مهندس اسماعیلی به نمایندگی از کمیسیون با هیات رییسه شورای مرکزی مذاکره کند.

  4. نامه مهندس سیفی مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در خصوص همکاری در اجرای مبحث 19 و 22 مقررات ملی ساختمان در خصوص طرح بهسازی موتورخانه ها کشور قرائت شد و ضمن اعتراض نسبت به عدم پاسخگویی مناسب از سوی استان ها مقرر گردید جلسه با آقای سالمند توسط مهندس اسماعسلس و دکتر شیراز پور برگزار شود تا نتیجه در جلسه آتی کمیسیون مطرح گردد.

  5.نامه آقای دکتر پزشکی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان در خصوص احداث پارک فناوری و مرکز ملی آموزش مدیریت انرژی قرائت و مقرر گردید در جلسات بعدی پیگیری شود.

  6. در خصوص بازدید از ساختمان جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان ، مقرر گردید اعضای کمیسیون انرژی در تاریخ 8 و 9 بهمن ماه از این استان بازدید به عمل آورند.

  7. مقرر شد پس از بررسی نامه معاونت پژوهش های مجلس شورای اسلامی ، پاسخ نامه از سوی مهندس شیراز پور تهیه شود.

  8. نامه رییس هیات مدیره انجمنمدیریت مصرف انرژی با موضوع تاسیس انجمن علمی مدیریت مصرف انرژی قرائی و با توجه به عضویت سازمان در آن انجمن مقرر گردید با توجه به شرح وظایف سازمان ، مبنی بر نقش کنترلی و مشورتی در این انجمن ، عضویت سازمان به صلاح نمی باشد.

  9. با توجه به اینکه شورای مرکزی برگزار کننده کنفرانس ششم گرمایش ، سرمایش و تهویه مطبوع است ، حضور فعال گروه تخصصی مکانیک شورای مرکزی مورد تایید قرار گرفت.

  10. نامه دکتر پزشکی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان مبنی بر ارسال صورتجلسه تفاهم نامه دبیرخانه بهینه سازی مصرف انرژی قرائت و مقرر گردید نمایندگان کمیسیون انرژی ( آقایان مهندس اسماعیلی و دکتر شیرازپور ) در جلسات ایشان حضور یابند.

  11. نامه مهندس نجار ، رییس سازمان مدیریت بحران کشور مبنی بر بهره برداری از بانک اطلاعات جامعه مصالح ساختمانی در کشور قرائت شد.

   

  موضوع : تاسیسات مکانیکی / کتاب . استاندارد و جزوه   تاریخ انتشار : 5 بهمن 1393