وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

معرفی کتاب شرح تفصیلی بر مبحث شانزده مقررات ملی ساخختمان

کتاب شرح تفصیلی بر مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان تاسیسات بهداشتی توسط دکتر رامین قاسمی اصل د در انتشارات نوآور با ۲۳۲ صفح در قطع وزیری به چاپ رسیده است. نوبت چاپ اول ویرایش اول بهمن ۱۳۹۸ در درسترس است....

جهت اطلاع از برنامه آموزشی دوره های ارتقا پایه دکتر رامین قاسمی اصل کلیک فرمایید

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور
 • برترین مطالب


  کاربری سوال نمودند

   مي خواستم بدونم در مورد لوله كشي هاي توكار که قبل از بازديد اول ، بطور کامل اجرا و لوله ها پوشانده و کف سازي نيز انجام شده است ( کار تکميل شده ) چه تمهيداتي را بايد انجام داد ؟

  آيا تست 1 ساعته psi 30 و بعد تست نشتي کفايت مي کند ؟

  پاسخ: اصولا تشکیل پرونده کارهای اجرا شده بر خلاف مقررات است. اما در چنین حالتی اگر تمایل به بازدید کار و مساعدت دارید می توانید فعالیتهای زیر را به عنوان حداقل فعالیت انجام دهید:

  1-  اطمینان خاطر از مواد و مصالح مصرفی . این فعالیت با سونداژ نقاط تصادفی در محل اجرا و نمونه برداری از لوله و اتصالات جهت حصول اصمینان از مواد .و مصالح استاندارد مصرف شده است. که در این فرایند نحوه اجرا نیز قابل بررسی است.

  2-  اطمینان از تست تحویل: در حالتی که لوله ها پوشانیده شده تست استحکام و نشتی ممکن است پاسحگو نباشد. ضمن این که به تجربه تست استحکام در مدت یکساعت معمولا در حالت بدون پوشش ملات روی لوله ها قابل اصمینان نبوده و در طول حدود 24 ساعت به علت وجود نوار و پرایمر روی لوله امکان پاسخ صحیح را می دهد.

  3-  کنترل دودکش ها و مجاری تهویه: در این حالت مثل بند اول می توانید با سونداژ ، تولید دود و کنترل مکش، محاسبه و مشاهده مجاری تهویه تا حدودی از سیستم فوق مطمئن شوید.

  بهر حال این قبیل مو.ارد دارای ریسک بالا است. در این خصوص به مطلب این لینک هم مراجعه کنید.

  موضوع : گاز و گازرسانی / پرسش و پاسخ متداول   تاریخ انتشار : 1 بهمن 1392