وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

آموزش آنالیز انرژی، اگزرژی اقتصادی و زیست محیطی سیکل رانکین در نرم‌افزار EES

رایج‌ترین نیروگاه‌‌هایی که از سیکل رانکین برای تولید قدرت استفاده می‌کنند، نیروگاه‌های زغالی و نیروگاه‌های گازی هستند. مشکل اصلی این نیروگاه‌ها انتشار زیاد آلاینده‌ها به محیط زیست است. افزایش قیمت سوخت، قوانین سخت گیرانه محیط...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید

موضوعات

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور

 •  

  تهران - ایرنا - رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: به منظور احداث واحدهای کیفی و مطمئن، نظارت متخصصان ذیصلاح حرفه ای بر صنعت ساخت و ساز کشور ضروری است.

  اکبر ترکان روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت برگزاری هفدهمین اجلاس سراسری هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان، افزود: نظارت بیشتر مهندسان حرفه ای و متخصصان با تجربه بر امر ساخت و ساز کشور سبب خواهد شد که مردم به عنوان مصرف کنندگان اصلی از خرید واحدهای مسکونی اطمینان حاصل کنند.
  وی از تعیین 17 خط مشی راهبردی در سازمان نظام مهندسی کشور برای نظارت بیشتر بر صنعت ساخت و ساز مهندسان حرفه ای در این عرصه خبر داد و گفت: تدوین این خط مشی تنها با انجام برنامه ریزی های مناسب، جامع و توجه به شرایط کنونی حوزه ساخت و ساز در کشور عملی است.
  وی در این نشست که در محل سالن اجتماعات شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور تشکیل شد،با بیان این که سازمان نظام مهندسی کشور همواره در حوزه ساخت و ساز باید استفاده از طرح ها و ایده های جدید را در دستور کار خود قرار دهد، اظهار داشت: دستیابی مردم به حق و حقوق قانونی خود در حوزه ساخت و ساز تنها با ارایه خدمات مناسب و استفاده از ایده های جدید توسط مهندسان حرفه ای و دانش آموخته در این حوزه محقق می شود.
  ترکان تصریح کرد: مشکل ما در صنعت ساختمان سازی کم بودن افراد صاحب صلاحیت در این عرصه است ، در حالی که برای تکمیل یک ساختمان باید از خدمات عده زیادی از افراد از جمله برق کار، لوله کش ، تاسیساتی و جوش کار استفاده شود.
  رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در عین حال تاکید کرد: هرچه افراد آموزش دیده در این عرصه بیشتر باشند، کار آنان مورد قبول تر است در حالی که بسیاری از فارغ التحصیلان به دنبال کار خاصی در این حوزه هستند.
  ترکان یادآورشد: در صنعت ساختمان سازی صرف داشتن مدرک فارغ التحصیلی مهم نیست، بلکه تخصص و تجربه نیز در این حوزه اهمیت زیادی دارد ، زیرا صنعت ساخت و ساز کشور نیازمند کارگر، تکنسین و کاردان های کارآمد است.
  رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان افزود: همه فارغ التحصیلان دانشگاهی قابل فعالیت حرفه ای و صاحب صلاحیت در حوزه ساخت و ساز کشور نیستند و تنها هفت درصد مهندسان کشور به صورت حرفه ای در این عرصه به فعالیت های تخصصی خود ادامه می دهند.
  وی بر ضرورت اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان تاکید کرد و گفت: پیشنهاد اصلاح این قانون به مجلس ارایه شده و با تصویب آن بسیاری از مشکلات فعلی سازمان نظام مهندسی کشور حل وفصل می شود.
  مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور در خصوص ظرفیت های ساخت و ساز در برخی از مناطق آزاد کشور از جمله کیش گفت: هر منطقه آزاد یک طرح جامع دارد که بر اساس آن هرگونه ساخت و سازها در مناطق آزاد طبق آن انجام می شود.
  ترکان افزود: برخی از مناطق آ‍زاد برای تامین خانه دوم جذابیت دارد و عده ای نیز در صدد هستند در این مناطق از جمله جزیره مینو در منطقه آزاد ارس خانه دومی خریداری کنند، لذا ساخت و ساز در این مناطق طبق طرح جامع آنها ادامه خواهد داشت.
  هفدهمین اجلاس سراسری هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان در روزهای سوم تا پنجم تیرماه امسال در سالن اجلاس سران برگزار می شود.

  موضوع : نظام مهندسي ساختمان / مقالات   تاریخ انتشار : 28 خرداد 1393