وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

ویرایش اول تشریح کامل سوالات مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان تاسیسات بهداشتی

ویرایش اول کتاب تشریح کامل سوالات مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان تاسیسات بهداشتی تالیف  دکتر رامین قاسمی اصل از سوی انتشارات انتشارات نوآور در ۲۱۰...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید 

 تابستان 1400 هیچ برنامه آموزشی در استان تهران اجرا نخواهد شد

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور
 • برترین مطالب


  کاربری سوال نمودند برای گرمایش مغازه بهترین انتخاب چیست؟  برای خروج محصولات احتراق بهترین گزینه چه میباشد؟  آیا خروج محصولات احتراق از طریق دودکش به پیاده رو صحیح است در صورت اجبار.

  آیا استفاده از بخاری بدون دودکش تابع شرایط خاص میباشد.

  طبق پرسشی که از همکاران داشته ام خیلی در مورد واحدهای تجاری به صورت سلیقه ای برخورد شده و هیچ وحدت رویه ای وجود ندارد.

   

  پاسخ : مغازه ها بایستی مجهز به سیستم گرمایشی باشند. برای این منظور انشعاب بخاری برای آنها ضرورت دارد. در برهه ای از زمان اگر گرمایش مغازه با اسپیلت تامین می شد و مشخصات آن در مدارک فنی درج می گردید بدون انشعاب بخاری به مغازه ها در شهر تهران گاز رسانی می شد. اما بنا به مشکلاتی که پیش آمد از حدود دو سال پیش اداره گاز تهران انشعاب گاز مغازه ها را بدون شعله بخاری مورد پذیرش قرار نمی دهد. متاسفانه این مورد تا کنون به طور شفاف در مبحث هفده مقررات ملی ساختمان منعکس نشده و بیشتر جنبه سلیفه ای امور مشترکین شرکت گاز را در سطح کشور با خود به همراه دارد.

  حال اگر مغازه فاقد سیستم گرمایش مرکزی باشد و گرمایش مستقل پکیجی هم نداشته باشد بر این اساس در شهر تهران باید انشعاب بخاری منظور شود . برای این کار اگر چنانچه بخاری دودکش دار مورد نظر است از دودکش قایم توکار استفاده گردد. در صورت عدم تامین دودکش توکار قایم اگر شرایط نصب بخاری بدون دودکش فراهم باشد میتوان بر اساس مفاد این لینک اقدام نمود.

  هر چند برای انشتعاب مغازه ها در حال حاضر مهمترین مسئله، قانون نانوشته امور مشترکین ناحیه گاز است.

  امیدوارم در اصلاحیه مبحث هفده عزیزان نماینده شرکت گاز این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

  موضوع : گاز و گازرسانی / پرسش و پاسخ متداول   تاریخ انتشار : 4 مرداد 1394