وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

آموزش زبان برنامه نويسي فرترن براي مهندسين مكانيك

فرترن اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا می باشد که به هدف ارتقاء محاسبات ریاضی تا به امروز گسترش یافته است. این زبان یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی در حوزه محاسبات عددی و شاخه های مهندسی مرتبط همچون دینامیک سیالات محاسباتی، المان محدود، فیزیک و ریاضیات کاربردی...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید

موضوعات

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور
 • برترین مطالب


   کاربری با نام sargolzaei سوال نموده در يك ساختمان 5 طبقه آيا تامين هواي پكيج با درزبندي هوابند با تعبيه يك لوله 110 پلي اتيلن به عنوان رايزر در آشپزخانه و اتصال بقيه طبقات به اين رايزر مي تواند صحيح باشد .متراژ هر واحد در هر طبقه 100 متر مربع مي باشد. 

  پاسخ : اگر در فضای درزبندی شده فقط یک پکیج نصب شده باشد( معمولا اجاق گاز هم وجود دارد) برمبنای متراژ حدود 100 متر مربع و مصرف 2.5 متر مکعب در ساعت گاز طبیعی برای پکیج طبق مبحث هفده بازشوی به هوای آزاد 327 سانتیمتر مربع از محاسبه زیر حاصل می شود.

   

   

    327 = 116/(9504)2.5  + 194/(9504)2.5

   

  حال اگر این بازشو با کانال چهار گوش با طول معین تعویض شود بایستی افت جریان به صورت جابجایی طبیعی لحاظ شود که ابعاد کانال چهار گوش بایستی از مقدار فوق بیشتر شود تا جبران افت گردد. به عنوان مثال با کمک منحنی نمونه در مبحث هفده در فاصله 10 متری برای کانال هوا حدود 2.2 برابر مساحت اولیه برزکتر می شود. این محاسبه برای یک طبقه است. به عبارتی برای فاصله ده متری ابعاد کانال چهارگوش حدود 700 سانتمتر مربع خواهد بود. لذا عملا بر اساس محاسبات تامین هوای مورد سوال غیر ممکن است.

   

  ابعاد کانال تامین هوا برای پکیج گاز سوز

  موضوع : گاز و گازرسانی / پرسش و پاسخ متداول   تاریخ انتشار : 8 مهر 1393