وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

آموزش زبان برنامه نويسي فرترن براي مهندسين مكانيك

فرترن اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا می باشد که به هدف ارتقاء محاسبات ریاضی تا به امروز گسترش یافته است. این زبان یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی در حوزه محاسبات عددی و شاخه های مهندسی مرتبط همچون دینامیک سیالات محاسباتی، المان محدود، فیزیک و ریاضیات کاربردی...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید

موضوعات

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور
 • برترین مطالب


  مهندس کسمایی سوال نمودند  با توجه به اینکه عبور لوله گاز از سقف کاذب پارکینگ در اکثر پروژه ها و در بعضی واحدها انجام میشود  سوالات پیش آمده یه شرح زیر میباشد:

  1- با توجه به متن مبحث در قسمت 17-5-4-2 (چاپ 87) وجود دریچه  در سقف یا داکت کاذب جهت پیش بینی جریان هوای آزاد ضروری است اما از تعداد دریچه ها صحبتی نشده است. آیا بودن یک دریچه در قسمت بالایی دیوار جانبی سقف کاذب افقی ( پیشانی سقف کاذب) کفایت میکند و یا باید حتما از دو دریچه استفاده کرد؟

  پاسخ : هدف از تعبیه این بازشو برای این منظور است که اگر لوله گاز دچار نشتی شد و به علت سبکی نسبت به هوا به فضای بالای داکت یا سقف کاذب حرکت نموده و با داشتن بازشو در پیشانی داکت یا سقف کاذب عمل تخلیه گاز به بیرون فضای در بسته محبوس از گاز طبیعی بوجود آید . برای گردش هوا و خروج این گاز طبق قانون پیوستگی بایستی از محلی هوا وارد و از محلی جریانی خارج شود. لذا جهت گردش جریان هوا ضروری است که جداقل دو بازشو برای سقف کاذب پیش بینی شود.

  2- بهترین محل برای نصب دو دریچه کجا میباشد؟ آیا نیازی هست حتما یکی از کف باشد یکی از بغل؟

  پاسخ : حتما یکی از آنها بنا به توضیحات بند اول در پیشانی سقف کاذب تعبیه شود.

  3- فاصله مناسب بین دریچه ها چقد میباشد؟

  پاسخ : هذف از وجود بازشو ها مسخص گردید . یکی برای خروج احتمالی گاز طبیعی نشت شده به بیرون فضا و دیگری برای ورود هوا به فضا جهت این گردش طبیعی جریان است . فاصله ای در مبحث قید نشده اما با توضیحات بالا یک حریم .مهندسی برای ایجاد این جریان حسب شرایط طرح قابل قبول است.

  4- ابعاد بخصوصی جهت این دریچه ها نیاز است و یا صرف وجود دریچه با هر ابعادی کافی است؟

  پاسخ : ابعاد این بازشوها بنا به حجم فضای محبوس و نیز میران گاز عبوری از لوله و احتمال میزان نشتی بایستی طراحی گردد. این موضوع فعلا در مبحث قید نشده اما امیدواریم در ویرایش جدید قدری به این موضوعات اساسی که مورد پرسش مهندسان قرار گرفته توجه شود.

  موضوع : گاز و گازرسانی / پرسش و پاسخ متداول   تاریخ انتشار : 4 مهر 1393