وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

آموزش زبان برنامه نويسي فرترن براي مهندسين مكانيك

فرترن اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا می باشد که به هدف ارتقاء محاسبات ریاضی تا به امروز گسترش یافته است. این زبان یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی در حوزه محاسبات عددی و شاخه های مهندسی مرتبط همچون دینامیک سیالات محاسباتی، المان محدود، فیزیک و ریاضیات کاربردی...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید

موضوعات

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور

 • تفاهم نامه همکاری مشترک در خصوص توسعه صادرات خدمات مهندسی فی مابین وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و سازمان نظام مهندسی ساختمان به امضا رسید.

  به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ، امضای این تفاهم نامه با هدف افزایش سهم مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان و شرکت های مهندسی ایرانی در حوزه ارائه خدمات فنی و مهندسی و با هدف گذاری بازار های بین المللی صورت می گیرد.

  فاهم نامه

  با عنايت به برنامه چشم‌انداز 20 ساله، برنامه پنجم توسعه اقتصادي و برنامه راهبردي توسعه صادرات كالا و خدمات دولت محترم، اين تفاهم‌نامه فی‌مابين وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي که از این پس «وزارت» نامیده میشود و سازمان نظام مهندسي ساختمانکه از این پس «سازمان» نامیده میشود با شرايط زير منعقد مي‌گردد.

  ماده 1:هدف تفاهم نامه

  هدف اين تفاهم نامه بالابردن سهم اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی صنعت ساختمان در ارائه خدمات فني و  مهندسي ذيربط با هدفگذاري بازارهاي خارج از کشور، به منظور ارتقاي سهم اين صنعت در سبد صادرات خدمات هماهنگ با برنامه‌هاي توسعه صادراتي كشور مي‌باشد.

  ماده 2 : تعهدات

  الف) وظايف و تعهدات طرفين
  1. فرهنگ‌سازي موضوع صادرات خدمات فني و مهندسي ميان اعضاء حقیقی و حقوقی سازمانهاي نظام مهندسي ساختمان استان‌ها.
  2. کمک به ترویج فرهنگ کارآفرینی درایفای نقش سرمایه‌گذار به موازات نقش پیمانکاری و مشاوره در صنعت ساختمان و صنایع وابسته (آموزش، سمینار، اطلاع رسانی و . . .)
  3. ايجـاد مراكز مشـاوره صـادرات خدمات فني و مهنـدسي و برپایی کلاسها،کارگاهها و همـایش‌های تخصصی، توانمندسازی اعضای علاقمند در زمینه‌های صادرات خدمات فنی و مهندسی و مشارکت با شرکای محلی در سازمان نظام مهندسي ساختمان و شعبات مربوطه در سازمانهاي استانها.
  4. برگزاري كلاسها و سمينارهاي آموزشي در زمينه‌هاي سرمایه‌گذاری ،كارآفريني و مديريت استراتژيك، آشنايي با قوانين كار و امور اجتماعي در كشورهاي هدف، بهره‌وري و…
  5. تدوین بسته‌های آموزشی جهت آموزش حرفه‌ای و انتشار جزوه، كتاب و درج مطالب مرتبط در سايت‌هاي طرفين.
  6. تدوين نظام‌نامه مشترك در رابطه با همكاري سازمانهاي نظام مهندسي ساختمان و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، ادارات کل تعاون،كار و رفاه اجتماعي در استانها به‌منظور هم‌‌افزايي بيشتر در جهت رسيدن به اهداف‌.

  ب) تعهدات سازمان
  1. اطلاع‌رساني به بيش از 300,000 عضو حقیقی و حقوقی سازمان در رابطه با هدف تفاهم‌نامه.
  2. اعزام منـابع انسانی صاحب صلاحیت از طریق دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌های بین‌الملل مجاز به خارج از کشور به منظور صدور گواهینامه شغلی برای منابع انسانی صاحب صلاحیت اعزام شده و بهره‌مندی شرکت‌های ساختمانی مربوطه از مزایای قانونی پیش بینی شده در موضوع صدور خدمات فنی و مهندسی.
  3. کمک به جایگزینی منابع انسانی صاحب صلاحیت ایرانی با اتباع خارجی در بخش ساختمان و صنایع وابسته .
  4. کمک به طراحی و تنظیم فرهنگ ملی مشاغل در صنعت ساختمان و صنایع وابسته در بازارهای هدف.
  5. کمک به ایجاد بانک اطلاعات در حوزه‌های مختلف در بخش ساختمان و صنایع وابسته .
  6. هماهنگ‌كردن فعاليت‌هاي مربوطه درسازمان نظام مهندسی  استانها در رابطه با هدف موردنظر.
  7. شناسايي اشخاص حقيقي وحقوقي سازمانها و گروه‌بندي ايشان ازلحاظ توانايي‌هاي صادرات خدمات فني و مهندسي در بخش ساختمان و صنایع وابسته .
  8. برپايي كلاسها و همايش‌هاي تخصصي در شورای مرکزی و استانها به‌منظور توانمندسازي اعضاء سازمان.
  9. كسب اطلاعات لازم از منابع مختلف در رابطه با نيـازمنديهاي مربوط به منـابع انسانی اعم از مهندس- تکنسین- کارگر ماهـر تخصصي و پروژه‌هاي خـدمات فني و مهنــدسي ساختمـان از بازار كشــورهاي هدف و انجـام برنامه‌ريزي‌هاي اعزام نيروها و اجراي پروژه‌ها با هماهنگي وزارت كار و رفاه اجتماعي.

  ج) تعهدات وزارتخانه
  1. منظوركردن اعضاء حقيقي و حقوقي سازمانهاي نظام مهندسي ساختمان سراسر كشور در رابطه با استفاده از تسهيلات بانكي مختلف ازجمله وام‌هاي خوداشتغالي، وام بنگاه‌هاي اقتصادي زودبازده و… و اطلاع‌رساني به سازمان نظام مهندسي ساختمان در اين رابطه.
  2. دعوت از نماينده سازمان در تهيه دستورالعمل‌هاي وام‌ها و تسهيلات يارانه‌اي حسب مورد.
  3. دعوت از نمايندگان استاني سازمان در كارگروه اشتغال هر استان حسب مورد.
  4. دعوت از نمايندگان استاني سازمان حسب مورد در كميته‌ها و كارگروه‌هاي مرتبط با بررسي و تصويب وام‌ها، تسهيلات بانكي و كمك‌هاي دولتي.
  5. تأمين هزينه‌هاي اشتراك در سايت‌هاي خارجي در صورت وجود منابع مورد نیاز، اطلاع‌رساني كلاسها و همايش‌هاي مربوطه كه مورد تصويب كميته پيگيري تفاهم‌نامه قرار گيرد.
  6. اعطای مجوز موسسات مشاوره شغلی و کاریابی تخصصی در صنعت ساختمان و صنایع وابسته
  7. اعطای مجوز مراکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی با رویکرد نوآوری در صنعت ساختمان و صنایع وابسته
  8. اطلاع‌رساني به سازمان نظام مهندسي ساختمان در رابطه با پتانسيل‌ها و نيازمندي‌هاي بازار كشورهاي هدف در رابطه با نيروي متخصص اعم از مهندس- تکنسین- کارگر ماهر و پروژه‌هاي خدمات فني و مهندسي.

  ماده 3: ساز وکار اجرایی نمودن تفاهم نامه
  1. طرفين كار گروه مشترك همكاري دو جانبه‌اي متشكل از 4نفر (از هر طرف دو  نفر) مطلع و تام‌الاختيار تشكيل خواهند داد تا در جلسات ادواري، موضوعات و نحوه همكاري را تعيين نموده و پيگيري‌ها و هماهنگي‌هاي امور مربوط به اين تفاهمنامه را تحت نظر داشته باشند.
  2. معاونين و نمايندگان ذيربط حداكثر 15 روز پس از امضاء تفاهم‌نامه توسط وزارتخانه و سازمان تعيين ميشوند و مسئول هماهنگي و نظارت بر حسن اجراي مفاد اين تفاهمنامه در قالب کار گروه فوق الذکر ميباشند.
  3. گزارشي از عملکرد و نحوه اجراي اين تفاهمنامه، هر شش ماه يکبار به اطلاع بالاترين مقام وزارتخانه و سازمان مي‌رسد.

  ماده 4: مدت تفاهم نامه:
  اين تفاهم‌نامه برای مدت چهار سال از تاریخ امضاء تفاهم نامه قابل اجرا و در صورت تمایل طرفین قابل اصلاح، بهسازی و تمدید خواهد بود.

  ماده 5: سایر:
  الف :کلیه همکاریها در چارچوب مقررات حاکم بر وزارتخانه و سازمان خواهد بود.
  ب :مواردی از این تفاهمنامه که اجرای آنها نیاز به منابع مالی داشته باشد،در قالب قرارداد جداگانه ای که تکالیف طرفین به طور شفاف در آن درج گردد،منعقد خواهد شد.
  ج : این تفاهم نامه در تاریخ1/5/1393 در دو نسخه مشتمل بر یک مقدمه و 5 ماده تنظیم و امضاءگردید و هر یک از نسخه ها دارای اعتبار یکسان خواهد بود.


                   اکبر ترکان                                                                          علی ربیعی
  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان                                           وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی

   

   

  موضوع : مقالات و یادداشتها / مقررات ملي ساختمان   تاریخ انتشار : 2 مرداد 1393