وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

آموزش زبان برنامه نويسي فرترن براي مهندسين مكانيك

فرترن اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا می باشد که به هدف ارتقاء محاسبات ریاضی تا به امروز گسترش یافته است. این زبان یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی در حوزه محاسبات عددی و شاخه های مهندسی مرتبط همچون دینامیک سیالات محاسباتی، المان محدود، فیزیک و ریاضیات کاربردی...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید

موضوعات

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور
 • برترین مطالب


  انتشار فيلم هاي آموزشي ديناميك سيالات محاسباتي

  یکی از روش­های پایه برای بررسی پدیده های فیزیکی مختلف، حل عددی معادلات حاکم بر این پدیده‌ها می‌باشد. دینامیک سیالات محاسباتی (CFD)، یکی از روش‌های عددی است که امروزه برای شبیه‌سازی مسائل مهندسی مکانیک سیالات و انتقال حرارت هم به عنوان یک ابزار تحقیقاتی و هم بعنوان یک ابزار طراحی رواج چشمگیری داشته و به‌عنوان یک ابزار الزامی و مورد نیاز بشمار می آید. بنابراین آشنایی با این علم و نیز درک روابط به­ کاررفته در آن برای مهندسان و محققان این حوزه بزرگ مهندسی امری ضروری است. گروه آموزشي مديادرس برای این منظور در حال تهيه و انتشار مجموعه هاي آموزشی است كه در آنها انواع معادلات و روش‌های گسسته‌سازی در CFD به همراه پياده سازي نحوه كدنويسي فرترن را آموزش می­ دهد.

   تا به حال بخش هايي از اين مجموعه آموزشي شامل سرفصل هاي زير آماده و منتشر شده است و علاقه مندان مي توانند در آينده كل سرفصل هاي آموزشي درس ديناميك سيالات محاسباتي را از سايت مديادرس تهيه نمايند. سرفصل هاي منتشر شده تا به حال به شرح زير مي باشد.

  موضوع : دانشجویان / دینامیک سیالات محاسباتی   تاریخ انتشار : 22 مرداد 1398