وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

آموزش زبان برنامه نويسي فرترن براي مهندسين مكانيك

فرترن اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا می باشد که به هدف ارتقاء محاسبات ریاضی تا به امروز گسترش یافته است. این زبان یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی در حوزه محاسبات عددی و شاخه های مهندسی مرتبط همچون دینامیک سیالات محاسباتی، المان محدود، فیزیک و ریاضیات کاربردی...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید

موضوعات

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور

 • ضمن خوش آمد گویی به شما در کلاس مجاسبات عددی پیشرفته توجه شما را به نکات زیر جلب می کنم:

  در این کلاس حضور و غیاب انجام می شود بنابراین حضور در کلاس الزامی است.. خواهشمند است  در جلسه های درس بموقع در کلاس حضور پیدا نموده و ترجیحا کلاس را تا انتهای درس ترک نکنید. مدت زمان کلاس بستگی به حجم درس آن جلسه داشته و تا درس مربوط به آن جلسه پایان نیابد کلاس به اتمام نخواهد رسید.معمولا مدت زمان درس بین دو تا سه ساعت به طول می انجامد. مرجع مناسب برای این درس مرجع شماره 1 است که هر جلسه قسمتی از آن ارائه می شود.

  بارم بندی:

   

  آیتم

  بارم

  توضیحات

  تمرین

  5%

  اعلام تمرینها درسایت وتحویل پاسخ آنها دو هفته بعد از اعلام

  برنامه

  رایانه ای

  20%

  انجام چهار پروژه بکمک برنامه نویسی رایانه ای  و تنظیم گزارش کتبی به همراه فایل برنامه نوشته شده شامل صورت مسئله، روش حل ، الگوریتم و فلوچارت، متن چاپی برنامه نوشته شده ،معرفی متغیرهای اصلی برنامه ، پاسخها و نتیجه گیری و بحث  که هر آیتم دارای بارم جداگانه ای بوده و نمره بر اساس این عوامل داده خواهد شد.  زبان برنامه نویسی اختیاری است. نخویل پروژها دو هفته بعد از تعریف آنها میباشد. این تاریخ قابل تمدید نیست. اجرای برنامه نوشته شده به صورت حضوری در رایانه و توضیح آن الزامی است.

  امتحان

  75%

  حل 3 یا 4 مساله در چارچوب تدریس در مدت زمان حداکثر 120  دقیقه

   

   

  این درس امتحان میان ترم نداشته و تمام قسمتهای تدریس مشمول امتحان پایان ترم است. امتحان پایان ترم  محاسبات عددی  پیشرفته بصورت کتاب و جزوه بسته و بدون حق استفاده از برگ فرمول در تاریخ تعیین شده توسط آموزش برگزار می شود.حداکثر یک هفته بعد از امتحان پایان ترم نمره ها از طریق سایت دانشگاه اعلام می شود.

   

   

  فهرست منابع و مراجع

   

     Applied Numerical Analysis, Curtis F. Gerald,Patrick O Wheatley 

   

   The Numerical Solution of Algebraic Equations by R. Wait, Wiley-Interscience Publication

    The Finite Difference Method in Partial Differential Equations [A. R. Mitchell,D. F. Griffiths, Wiley Interscience Publication

  Applied Numerical Methods J. L. Katz, John Wiley and sons

     Numerical Methods for Mathematics John H. Matthews

  موضوع : دانشجویان / محاسبات عددی پیشرفته   تاریخ انتشار : 7 مهر 1397