وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

آموزش زبان برنامه نويسي فرترن براي مهندسين مكانيك

فرترن اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا می باشد که به هدف ارتقاء محاسبات ریاضی تا به امروز گسترش یافته است. این زبان یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی در حوزه محاسبات عددی و شاخه های مهندسی مرتبط همچون دینامیک سیالات محاسباتی، المان محدود، فیزیک و ریاضیات کاربردی...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید

موضوعات

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور

 • آقای مهندس قهقاییان سوال نمودند در خصوص الزام نصب تجهیزات ایمنی ساختمانهای خاص مانند شیر قطع کن زلزله و ... در ساختمانهای عمومی و مسکونی که در آنها 10 واحد یا بیشتر وجود دارند آیا دستورالعمل و بخشنامه ایی صادر شده است؟

  در خصوص محل نصب شیر قطع کن  زلزله و شیر قطع جریان گاز اضافی در ساختمانهای مسکونی 10 واحدی و بالاتر که دارای کنتور تفکیکی میباشند کدام محل است؟

  پاسخ : طبق بند   17-3-4  مبحث هفده مقررات ملی ساختمان ویرایس سال 89 داریم.

  *نصب شير خودكار قطع گاز حساس در مقابل زلزله و شير قطع جريان گاز اضافی در ابتداي لوله كشي ساختمانهاي خاص الزامي است.

  *نصب دستگاه اعلام خطر نشت گاز در موتورخانه های ساختمانهای عمومی و خاصالزامي است.

  *تجهيزات فوق با استاندارد ملی و يا استاندارد های بين المللی مطابقت داشته باشد.

  لذا در ساختمان خاص فقط سه وسیله ایمنی و در ساختمان عمومی فقط یک وسیله ایمنی ضروری است. اگر منظور شماساختمانهای مسکونی ده واحد به بالاست که مشمول ایمنی ساختمان عمومی است . طبق مقررات فقط یک آشکار ساز نشت گاز در موتورخانه الزامی است. اگر سیستم دارای گرمایش مستقل است این وسیله ایمنی در محل نصب و سیله گرمایش مستقل نصب خواهد شد. و نیازی به نصب شیر قطع جریان گاز اضافی در این ابنیه طبق مقررات وجود ندارد

  در ساختمانهای خاص طبق تعریف مبحث اگر شیز قطع جریان اضافی مورد نیاز است . بعد از کنتور نصب خواهد شد. اصولا بندرت در ساختمان خاص لوله کشی گاز به صورت کلکتوری خواهد بود. به فرض محال یا  در ابتدای کلکتور این قطعه برای کل مجموعه طراحی و یا برای هر کنتور به طور مستثقل بعد از کنتور طراحی شود. توصیه می شود تعاریف ساختمان عمومی وخاص مجددا مطالعه شود.

  موضوع : گاز و گازرسانی / پرسش و پاسخ متداول   تاریخ انتشار : 17 تیر 1393