وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

آموزش زبان برنامه نويسي فرترن براي مهندسين مكانيك

فرترن اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا می باشد که به هدف ارتقاء محاسبات ریاضی تا به امروز گسترش یافته است. این زبان یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی در حوزه محاسبات عددی و شاخه های مهندسی مرتبط همچون دینامیک سیالات محاسباتی، المان محدود، فیزیک و ریاضیات کاربردی...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید

موضوعات

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور

 • آقای مهندس کسمایی سوال نمودند در بازرسی از یک ساختمان 5 واحدی مالک تقاضای عبور لوله از سقف کاذب هر واحد راداشت. و مقرر شد با تامین دو عدد دریچه تامین هوای تازه لوله ها از سقف کاذب عبور کند. در بازرسی از متریال تهیه شده به موارد زیر برخورد کردم:

  1-اتصالات و پوشش مورد استفاده در لوله کشی در سقف کاذب واحد مشمول لوه کشی توکار میشود یا روکار؟( بدون درز و درزدار)

  پاسخ : طبق مندرجات مبحث هفده لوله های استفاده شده در لوله کشی گاز اعم از توکا ر یا روکار می تواند درز دار یا بدون درز باشد. اما اتصالات لوله کشی توکار بایستی بدون درز باشد. لوله کشی لوله گاز زیر سقف کاذب بصورت توکار محسوب شده و فقط اتصالات آن باید بدون درز باشد. ضمنا پوشش روی لوله به جای نوار پیچی می تواند با رنگ آمیزی انجام شود.

  2-در بازرسی از متریالی که مجری تهیه کرده بود 2 عدد سه راهی درز دار سنگین مارک آریا مشاهده کردم که آنها را رد و مقرر شد مجری آنها را تعویض نماید. چه راهکاری برای اطمینان از تعویض آنها پیشنهاد میکنید؟

  پاسح از شکل ظاهری قطعه پس از عملیات جوشکاری  می توان مشاهده نمود. هر چند با کنترل بصری امری مشکل است

   

  موضوع : گاز و گازرسانی / پرسش و پاسخ متداول   تاریخ انتشار : 17 تیر 1393