وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

آموزش زبان برنامه نويسي فرترن براي مهندسين مكانيك

فرترن اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا می باشد که به هدف ارتقاء محاسبات ریاضی تا به امروز گسترش یافته است. این زبان یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی در حوزه محاسبات عددی و شاخه های مهندسی مرتبط همچون دینامیک سیالات محاسباتی، المان محدود، فیزیک و ریاضیات کاربردی...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید

موضوعات

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
  • عضویت در سایت
  • یادآوری رمز عبور

  • کاربری با نام کاربری شاهین عنوان نموده اند طبق بند17-8-5-3 مبحث هفده عبور دودکش از فضای داخل و سقف کاذب حمام ممنوع است. بعضی از ناظرین عبور دودکش از دیوار مشترک حمام و فضای مجاور را نیز تایید نمی کنند. با توجه به قرار گیری حمام در کنار اتاق ها در اکثر خانه ها دودکش اتاق از دیوار مابین آنها  و یا از داکتی که پشت حمام می باشد عبور کرده. در صورت ساخته نشدن ساختمان تغییر محل دودکش امکان پذیر می باشد و از نظر ایمنی نیز معقول و مناسب تر می باشد . اما در ساختمان تکمیل شده تفسیر شخصی از فضای داخل به دیوار مابین و تایید نکردن لوله کشی گاز صحیح می باشد؟

    پاسخ : همانطوریکه عنوان شده از نظر مقررات صراحتی بر عدم تایید  قید نشده است . اما نکته ای شاید در نظر باشد این است که در مبانی طراحی اول اصل ایمنی باید رعایت شود. در این حالت چنانچه ناظر با توجه به شرایط محل این شیوه اجرا را نامناسب و غیر ایمن تشخیص دهد امکان تایید کار توسط ناظر فوق وجود ندارد . هرچند در این حالت با تعببیه داکت و قرار گیری دودکش در داکت دودکش در صورت بروز اشکال در هنگام کارکرد دودکش محصول احتراق توسط داکت به خارج فضا منتقل می شود. به شرط آن که داکت در بالاترین نقطه ساختمان به هوای آزاد راه داشته باشد.

    موضوع : گاز و گازرسانی / پرسش و پاسخ متداول   تاریخ انتشار : 13 تیر 1393