وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

آموزش زبان برنامه نويسي فرترن براي مهندسين مكانيك

فرترن اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا می باشد که به هدف ارتقاء محاسبات ریاضی تا به امروز گسترش یافته است. این زبان یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی در حوزه محاسبات عددی و شاخه های مهندسی مرتبط همچون دینامیک سیالات محاسباتی، المان محدود، فیزیک و ریاضیات کاربردی...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید

موضوعات

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
  • عضویت در سایت
  • یادآوری رمز عبور
  • برترین مطالب


    مهندس مهدی زاده عنوان نمودند تعیین قطر لوله به منظور حصول فشار لازم در نقطه مصرف تابع شدت جریان(دبی  یا مقدار مصرف )وطول مسیر ومستقل ازطول مسیری است که دبی مصرف دیگری دارد  (طولانیترین نقطه) بطور مثال اگر دو مصرف کننده یکی 90متر مکعب در ساعت  با فاصله 30متری ودیگری فقط7 متر مکعب درساعت باشد( در همین فاصله باشد)  امکان سایز بندی (4و3و1/1/4)وجود دارد.در صورتیکه اگر مصرف کننده ناچیز  در فاصله مثلا 100 متری قرار گیرد مبحث 17 وجدول طراحی در این مورد  پاسخگو نبوده ومشکل دارد.در صورتیکه کل شدت جریان 97متر مکعب شاید فقط  درطول 3مترویا حتی کمتر جریان داشته باشد.

    پاسخ – مطلب شما برای اندازه گذاری لوله ها به طور عام صحیح است اما باید عنوان نمود که  معیار جدول طراحی در لوله کشی گاز فشار ضعیف بر مبنای ارضا کردن حداکثر افت فشارگاز یعنی 12.7میلیمتر ستون اب در روی طولانی ترین  مسیر  است و اگر این شرط برقرار باشد در سایر مسیرها که طول ان از طولانی ترین مسیر کمتر است برقرار خواهد بود . برای این منظور یک طول مسیر طولانی  را انتخاب نموده اند و سپس در بدترین حالت پیش بینی کرده اند در این مسیر انواع افت ها چه خواهد بود مثلا افت کنتور، اتصالات و شیرآلات . در ادامه با برقرار کردن شرط حداکثر افت فشار و طول معادل فرضیات مذکور مشخص شده که در سایزهای مختلف لوله ها حداکثر دبی عبوری چه مقدار برای هر سایز است. بدین نحو یک سطر جدول اندازه گذاری لوله های گاز فشار ضعیف تولید شده و این عمل برای سایر طولها محاسبه و جدول تکمیل گردیده است. پس تولید جدول طبق یک سری ضابطه خاص است . برای اندازه گذاری لوله ها اگر شرط طولانی ترین مسیر برای اندازه گذاری همه لوله ها رعایت شود میتوان با اطمینان گفت که تمام مسیرهای حرکت گاز در لوله بیش از 12.7 میلیمتر ستون آب اقت ندارد . بنابراین در این روش اندازه گذاری هدف و تعاریف با روشهای دیگر متفاوت است .

    موضوع : گاز و گازرسانی / پرسش و پاسخ متداول   تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1393