وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

آموزش زبان برنامه نويسي فرترن براي مهندسين مكانيك

فرترن اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا می باشد که به هدف ارتقاء محاسبات ریاضی تا به امروز گسترش یافته است. این زبان یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی در حوزه محاسبات عددی و شاخه های مهندسی مرتبط همچون دینامیک سیالات محاسباتی، المان محدود، فیزیک و ریاضیات کاربردی...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید

موضوعات

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
  • عضویت در سایت
  • یادآوری رمز عبور
  • برترین مطالب


     کاربری با نام کاربری  siamak سوال نموده اند یک ساختمان پنج طبقه ی دو واحدی که مجموعا ده واحد است و سیستم گرمایش آن پکیج میباشد در حال حاضر آیا میتوانیم لوله کشی گاز آن را از سقف کاذب انجام دهیم؟

    پاسخ : لوله کشی گاز از سقف کاذب با استناد بند 17-5-2-4-س   مبحث هفده مقررات ملی ساختمان ویرایش سال 89 به شرط آن که به هوای آزاد راه داشته باشد امکان پذیر است . چون طبق مقررات آتش نشانی بایستی سقف کاذب طبقات به هم ارتباطی نداشته باشند پس برای این کار باید به این سقف کاذب یک گردش هوای به هوای آزاد ایجاد کنید. که عملا با تعبیه ذریچه های آیقونی روی نما جهت ورود و خروج هوا می توان عمل گردش هوای را انجام داد هرچند با این کار امکان ورود حشرات  را به زیر سقف کاذب قراهم می سازید که در آینده در زمان بهره برداری ممکن است باعث مشکلاتی برای بهره بردار شود. از نظر فنی اصلح است که لوله گاز به داخل سقف کاذب وارد نشود زیرا تمهیدات اجرایی آن مشکل است.

    موضوع : گاز و گازرسانی / پرسش و پاسخ متداول   تاریخ انتشار : 31 فروردین 1393