وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

آموزش زبان برنامه نويسي فرترن براي مهندسين مكانيك

فرترن اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا می باشد که به هدف ارتقاء محاسبات ریاضی تا به امروز گسترش یافته است. این زبان یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی در حوزه محاسبات عددی و شاخه های مهندسی مرتبط همچون دینامیک سیالات محاسباتی، المان محدود، فیزیک و ریاضیات کاربردی...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید

موضوعات

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
  • عضویت در سایت
  • یادآوری رمز عبور

  • طبق تعاریف مبحث هفده مقررات ملی ساختمان شير خودكار قطع جريان گاز اضافی وسيله اي ايمني است  كه در مسير لوله كشي گاز نصب شده و در صورت عبور جريان گاز بيش از حد تنظيم شده، جريان گاز را قطع مي نمايد .اصطلاحا این قطعه را فیوز گازی می نامند. در یک سایز معین، فیوز گازی برحسب  دبی جریان گاز عبوری از آن دارای انواع مختلفی است. فیوز گازی در داخل کشور از فشار 0.25 psi  تا 60 psi تولید می گردد. کاربرد فیوز گازی  مثل فیوز برق  است . طبق همان مبحث نصب این قطعه برای ساختمان خاص الرامی است.

    اگر هدف حفاظت کل سیستم لوله کشی گاز باشد این قطعه بایستی پس از کنتور نصب  شود. معمولا با توجه به میزان مصرف کل گاز یک فیوز گازی حساس به مقدار بیشتر مقدار مصرف کل انتخاب و در محل مربوطه نصب می گردد. هرگاه لوله اصلی گاز به هر دلیل دچار حادثه گردد و برداشت گاز از این لوله بیش از مقدار طراحی شده( مصرف کل) باشد ، این فیوز توانایی قطع جریان گاز را خواهد داشت.ذکر این نکته ضروری است که میزان ظرفیت عبوری گاز در لوله  معمولا از میزان مصرف طراحی برای دستگاه گاز سوز بیشتر است. از طرفی اگر هدف حفاظت شیر مصرف دستگاه گاز سوز باشد در کنار آن شیر مصرف یک فیوز گازی تعبیه می گردد. هر گاه به هر دلیل از جمله بریدگی در شلنگ اتصال شیر مصرف به دستگاه گاز سوز حادثه ای رخ دهد و میزان گاز خروجی از لوله گاز بیش از مقدار طراحی شده برای دستگاه گاز سوز باشد این فیوز عمل گرده جریان گاز را مسدود می کند.

    موضوع : گاز و گازرسانی / مقالات   تاریخ انتشار : 9 شهریور 1393