وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

ویرایش اول تشریح کامل سوالات مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان تاسیسات بهداشتی

ویرایش اول کتاب تشریح کامل سوالات مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان تاسیسات بهداشتی تالیف  دکتر رامین قاسمی اصل از سوی انتشارات انتشارات نوآور در ۲۱۰...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید 

 تابستان 1400 هیچ برنامه آموزشی در استان تهران اجرا نخواهد شد

موضوعات

مقالات و یادداشتها نظام مهندسي ساختمان دانشجویان گاز و گازرسانی تاسیسات بهداشتی عایق بندی صوتی و حرارتی و سیستمهای اطفا حریق تاسیسات مکانیکی آسانسور، پله برقی و بالابر طنز و نهیب

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور
 • برترین مطالب


   

  مدير کل راه و شهرسازي استان تهران با اشاره به جزئيات پرونده تخلف تأييديه‌هاي تقلبي گاز در تهران، گفت: در چند ماه گذشته براساس ابلاغيه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي کميته‌اي به منظور رسيدگي به پرونده عظيم تخلفات حوزه گاز تشکيل شده است.

   فريبرز واحدي، مدير کل راه و شهرسازي استان تهران، ضمن بيان مطلب فوق تصريح کرد: همچنين اين کميته جهت ارتقاي سلامت اداري در حوزه سازمان نظام‌مهندسي و مبارزه با مفاسد اداري تشکيل شده است.

  اين مسوول با اشاره به نحوه شکل‌گيري اين‌گونه تخلفات در حوزه ساخت‌وساز، افزود: متأسفانه در چند ماه گذشته تخلف ميلياردي تأييديه‌هاي تقلبي گاز کشي در مناطق مسکوني تهران توسط مجريان فاقد صلاحيت و همکاري برخي از اعضاي هيأت مديره نظام‌ مهندسي استان تهران و برخي از اعضاي کميته گاز شکل گرفته است.

  اين مسوول با بيان اين که اکثر اين تخلفات در مناطق مسکوني غرب تهران رويت شده است، تأکيد کرد: اين تخلفات از طريق دفاتر حقوقي وزارت راه و شهرسازي کشف شده و با ورود حراست وزارت راه و شهرسازي دستگيري متخلفين به طور جدي در دستور کار است.

  وي تأکيد کرد: کميته تشکيل شده جهت رسيدگي به پرونده تخلفات گازکشي مناطق مسکوني غرب تهران با جديت تمام در تلاش است تا تمام متخلفين را شناسايي کند و با آن‌ها برخورد قضايي شود.

  واحدي افزود: اداره کل راه و شهرسازي تهران، سازمان نظام‌مهندسي اين استان را مکلف کرده تا ساختمان‌هايي را که به صورت غيرقانوني و به اشتباه گازکشي شده‌اند را شناسايي و مشکلات آن را هر چه سريع‌تر رفع کنند.

  مدير کل راه و شهرسازي استان تهران همچنين با تأکيد بر برگزاري انتخابات سالم در هفتمين دوره از انتخابات هيأت مديره نظام‌مهندسي‌ها، گفت: با تشکيل هيأت اجرايي انتخابات سازمان نظام‌مهندسي استان تهران، شرايط سخت‌گيرانه‌تري نسبت به تأييد صلاحيت کانديدا در نظام‌مهندسي استان تهران در نظر گرفته شده است.

  واحدي با تأکيد بر اين که هيأت اجرايي انتخابات نظام‌مهندسي استان تهران با جديت با افراد متخلف و داراي سبقه نامناسب برخورد مي‌کند، افزود: اين رويه به صورت گام به گام و براساس دوره زماني مشخص شده‌اي براي انتخابات به واسطه نظارت هيأت‌هاي اجرايي شايسته صورت مي‌گيرد.

  وي با بيان اين که روند نظارت دقيق و رعايت الزام‌ها براي اولين بار در دوره انتخابات نظام‌مهندسي استان تهران ديده شده است، گفت: هيأت اجرايي انتخابات نظام‌مهندسي استان تهران از افراد شايسته‌اي که داراي سبقه اجرايي قوي هستند تشکل شده که تجربه اين پيشکسوتان راه نفوذ افراد فاقد صلاحيت در هيأت مديره نظام‌مهندسي تهران را بسته است.

  رئيس دستگاه نظارت انتخابات نظام‌مهندسي استان تهران تصريح کرد: فرآيند انتخاب استان تهران در اين دوره به صورت لحظه‌به‌لحظه توسط دستگاه نظارت و هيأت‌هاي اجرايي رصد مي‌شود و الزاماتي را که براي تأييد صلاحيت کانديدا لازم است همچون دريافت گواهي عدم اعتياد، گواهي عدم سوءپيشينه که در سال‌هاي گذشته چندان به آن توجه نمي‌شد را از کانديدا خواستار است.

  واحدي با بيان اين که هيأت مديره سازمان‌هاي نظام‌مهندسي بايد به‌سلامت اخلاق، صداقت و کار اجرايي مشهور باشند، افزود: متأسفانه در دوره‌هاي قبل افرادي که از حسن شهرت کافي برخوردار نبودند و منافع گروهي و فردي را به منافع ملي ترجيح مي‌دادند در هيأت مديره سازمان نظام‌مهندسي ساختمان استان تهران حضور داشتند.

  مدير کل راه و شهرسازي استان تهران به احراز حسن شهرت کانديدا اشاره داشت و گفت: حسن شهرت افراد به هيچ عنوان سليقه‌اي احراز نمي‌شود، بلکه اين ويژگي توسط مراجع قانوني و در محيط‌هايي که افراد فعاليت اجرايي را انجام داده‌اند احراز مي‌شود.

  واحدي با تأکيد بر اين که با برگزاري انتخابات سالم، نظام‌مهندسي به جايگاه واقعي خود بازمي‌گردد، اظهار داشت: اعتماد جامعه بايد به سازمان‌هاي نظام‌مهندسي بازگردد و قطعا با سخت‌گيري‌هاي هيأت‌هاي اجرايي انتخابات سالمي برگزار خواهد شد و سازمان به جايگاه حقيقي خود مي‌رسد.

  واحدي در ادامه با اشاره به ثبت‌نام 347 نفر در انتخابات هيأت مديره سازمان نظام‌مهندسي استان تهران، خاطرنشان ساخت: اميدواريم با سخت‌گيري‌هاي صورت گرفته توسط هيات هاي اجرايي، افراد سالم و با اخلاقي در هيأت مديره نظام‌مهندسي اين استان ورود کنند.

  موضوع : هفتمین انتخاب / مقررات ملي ساختمان / مقالات   تاریخ انتشار : 1 شهریور 1394