وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

آموزش زبان برنامه نويسي فرترن براي مهندسين مكانيك

فرترن اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا می باشد که به هدف ارتقاء محاسبات ریاضی تا به امروز گسترش یافته است. این زبان یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی در حوزه محاسبات عددی و شاخه های مهندسی مرتبط همچون دینامیک سیالات محاسباتی، المان محدود، فیزیک و ریاضیات کاربردی...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید

موضوعات

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور
 • برترین مطالب


  اعضای هیات مدیره انجمن مهندسان تاسیسات مکانیکی ساختمان استان تهران روز دوشنبه ، 1393/6/24 ، در نشست مشترکی در محل ساختمان شورای مرکزی ، به بررسی مشکلات و مسائل موجود در حوزه فعالیت خود پرداختند و مهندس ترکان نیز در خصوص رفع کاستی های موجود راهکارهایی ارائه داد.

  به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ، در این جلسه موارد زیر از سوی اعضای هیات مدیره این انجمن صنفی مطرح شد :

  -اجرایی شدن تفاهم نامه منعقد شده در زمان مهندس غرضی و مهندس چیت چیان در خصوص احراز تاییدیه مهندس ناظر پروژه برای واگذاری انشعاب برق و آب
  -درخواست صدور شناسنامه فنی ملکی ساختمان برای تمام گروه های ساختمانی
  -انجام کنترل مضاعف برای بخش گاز
  -همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان برای ادامه حیات صنوف و تشکل های حرفه ای و تخصصی صنعت ساختمان 
  -استفاده از ظرفیت تشکل ها و صنوف مهندسی
  -عقد تفاهم نامه های مطالعاتی در خصوص انرژی های نو و مطالعات راهبردی فنی برای اعتلای مهندسی کشور
  -به جریان افتادن کنترل نقشه های مرحله دوم ساختمانی که توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران متوقف شده و صدمات جبران ناپذیری را به حوزه ساخت و ساز شهر تهران وارد آورده است.
  -کاهش سهمیه شرکت های حقوقی برای به خدمت گرفتن سهمیه مهندسان به طوریکه توزیع عادلانه کار انجام شود .

  مهندس ترکان در ادامه جلسه با تاکید بر ساخت و ساز استاندارد و مطابق با قوانین و مقررات ملی ساختمان تاکید کرد : تلاش بر اصلاح شرایط موجود در جهت بهبود عملکرد مهندسان در حوزه ساخت و ساز است و برآنیم تا با چنین تفکری کاستی ها را جبران کنیم.
  وی افزود : با صحبت هایی که با دکتر غفرانی صورت گرفته قرار بر این است تا رویه کنترل نقشه های ساختمان که باسیستم جدید انجام می گرفت، همانند گذشته و به روش برون سپاری کنترل نقشه ها و مورد قبول وزارت خانه و سازمان نظام مهندسی ساختمان انجام شود.

  رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز در خصوص مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان ( مراقبت و نگهداری از ساختمان ها)  ، گفت : با دکتر شیبانی اصل در این خصوص مذاکراتی صورت گرفته و پروانه های حرفه ای لازم برای اجرای ماده 22 توسط وزارت راه و شهر سازی صادر میشود و در صورتی که به تجدید نظر مواد قانونی نیازی باشد ، به موازات صدور پروانه ها موارد قانونی آن نیز اصلاح خواهد شد.

  رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان  در ادامه به شناسنامه فنی ملکی و ضرورت توجه جدی به صدور آن اشاره کرد و گفت : تا زمانی که خودرو  شناسنامه نداشته باشد نمی توان آن را خرید و فروش کرد لذا چنین شناسنامه ای برای ساختمان ها نیز ضرورت دارد. با شناسنامه‌ فني ملکی ساختمان و درج مشخصات سازه، مقاومت نهایی، عمر و استانداردهای مختلف ساختمان  ، خریدار می‌تواند با اطمینان خانه بخرد لذا همانند کالاهای دیگری چون خودرو ، لازم است ضرورت صدور شناسنامه برای ساختمان نیز از سوی افکار عمومی پذیرفته شود.
  موضوع : نظام مهندسي ساختمان / مقررات ملي ساختمان   تاریخ انتشار : 25 شهریور 1393