وب سایت دکتر رامین قاسمی اصل

Ghasemiasl.ir

  The website of Ramin Ghasemiasl

آموزش زبان برنامه نويسي فرترن براي مهندسين مكانيك

فرترن اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا می باشد که به هدف ارتقاء محاسبات ریاضی تا به امروز گسترش یافته است. این زبان یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی در حوزه محاسبات عددی و شاخه های مهندسی مرتبط همچون دینامیک سیالات محاسباتی، المان محدود، فیزیک و ریاضیات کاربردی...

برای اطلاع از برنامه دوره های آموزشی دکتر رامین قاسمی اصل کلیک نمایید

موضوعات

ورود به سایت


نام کاربری :
رمز عبور :
 • عضویت در سایت
 • یادآوری رمز عبور

 • مدیرکل مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: آیین نامه اجرایی مصرف انرژی ساختمان (برچسب انرژی) بزودی تدوین و ابلاغ می شود.

   

  به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ، غلامرضا هوایی اظهار کرد: کارشناسان سازمان نظام مهندسی ساختمان به بناها براساس معیارهای تعیین شده برچسب انرزی می دهند.

   وی افزود: در صورت آمادگی نظام مهندسی ساختمان و اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان این طرح می تواند به صورت پایلوت در این استان اجرا شود.

   وی خاطرنشان کرد: بعد از تصویب این آیین نامه، اجرای آن در کشور اجباری خواهد شد.

   هوایی با تاکید براینکه خلاء قانونی در زمینه صرفه جویی در مصرف انرژی وجود ندارد، گفت: تاکنون قوانین موجود اجرایی نشده است.

   مدیرکل مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت : ایران یک درصد از جمعیت کره زمین را در خود جای داده است اما چهار درصد از انرژی گاز دنیا را مصرف می کند.

   وی افزود: میزان مصرف گاز در ساختمانها 40 درصد از کل گاز تولیدی کشور است که حدود 47 درصد آن هدر می رود.

   هوایی خاطرنشان کرد: با روند کنونی مصرف انرژی، کشور ایران در افق 1404 به یکی از وارد کنندگان انرژی تبدیل خواهد شد.

   مدیرکل مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش به مبحث 22 مقررات ملی ساختمان اشاره و اظهار کرد: به منظور اجرای این مبحث شرکت هایی برای تایید صلاحیت نگهداری ساختمان تشکیل خواهد شد.

   مبحث 22 مقررات ملی ساختمان به موارد نگهداری از ساختمانها می پردازد. این مبحث با 10 فصل مجزا به کلیه امور مراقبت از ساختمانها و همچنین مقررات اداری و بازرسی متناوب و الزامات کاربری تمام قسمت های مختلف ساختمان بصورت جامع پرداخته است.

  موضوع : نظام مهندسي ساختمان / مقررات ملي ساختمان   تاریخ انتشار : 1 شهریور 1393